KrásaPleť

Jak se vypořádat s kožními problémy v zimě: 3 Ověřené metody

Jak se vypořádat s kožními problémy v zimě: 3 Ověřené metody

Musím se vám přiznat k tomu, že lednová rána rozhodně nepatří mezi má nejoblíbenější. Když chodím s dcerou do školky a venkovní teploměr ukazuje i -10 stupňů, neprospívá to mé (už tak příliš suché) pleti. A pravděpodobně ani té vaší. Pokožka na tváři může být zrudlá, podrážděná a svědící. Pojďte se tedy společně s námi podívat na to, jak se v zimě vypořádat s tím, když naše pleť v mínusových teplotách trpí.

Předcházejte podráždění

Zvykla jsem si mazat obličej své dcery tzv. zimním krémem, ale zapomínám na sebe. Nedělejte stejnou chybu jako já – naučte se předcházet vzniku podráždění vaší pleti mrazem. 

Hydratační krémy chrání před mrazem i větrem

Jestliže máte svou oblíbenou značku pleťové kosmetiky, porozhlédněte se po krému, který umí pleť ochránit před mrazem i větrem.

Pokud bydlíte ve městě a v mrazících občas přeběhnete do obchodu nebo do auta, bude vám stačit i běžný hydratační krém. Ale pozor při cestách na hory – tam už si kupte opravdu kvalitní a hutný krém na ochranu vašeho obličeje před podrážděním. Běžný hydratační krém obsahuje příliš vysoké množství vody, která v kombinaci s mínusovými teplotami není žádoucí. Pokud máte v plánu lyžovat, doporučuji koupit krém včetně UV ochrany. 

Zimní krémy začínají na příznivých cenách – seženete je už od 50 kč dle značky.

Co dělat, jestliže podráždění pleti nezabráníme?

Jestliže už je naše pleť suchá, podrážděná a trpíme kožními problémy, začněme proti tomu bojovat. Jak na to?

  • pijte dostatečné množství vody, i když není teplo a nepotíte se
  • denně hydratujte svou pokožku tělovým mlékem a vhodným krémem na obličej na olejové bázi
  • umývejte si obličej (i ruce) spíše vlažnou vodu, častou chybou je příliš horká voda 
  • vyzkoušejte olejovou koupel ve vaně 
  • dodržujte pravidlo prvních minut po koupání nebo sprchování – ihned se namažte, protože tou dobou vaše pokožka absorbuje krémy nejúčinněji

Tip na domácí hydratační medovou zimní masku na pleť

Med v zimě máme doma většinou neustále, proto neváhejte vyzkoušet domácí masku, která by měla zabránit podráždění pleti vlivem chladu.

Aplikujte masku 1x týdně.

Budete potřebovat: 3 lžíce bílého hutného jogurtu nebo tvarohu, 2 lžičky medu 

Postupujte tak, že vše smícháte dohromady a přiložíte na obličej. Masku byste měli nechat působit alespoň 15 minut. Poté si umyjte vlažnou vodou obličej a naneste svůj hydratační krém.