KrásaPleť

3 oblíbené krycí korektory: V čem jsou unikátní?

3 oblíbené krycí korektory: V čem jsou unikátní?

Trápí vás akné nebo jiné nedokonalosti pleti a chcete je zamaskovat? Pak vsaďte na krycí korektor, který při správné aplikaci dokáže doslova zázraky. Stačí nanést pouze v malém množství a ve vteřině zamaskuje pupínky, zarudnutí či jiné barevné nerovnost, a dokonce si poradí i s velkými kruhy pod očima. Zajímá vás, které 3 krycí korektory patří mezi nejoblíbenější? Přečtěte si článek a dozvíte se také, jak je správně používat.

#1 Tekutý korektor

Tekutý korektor je pravděpodobně nejoblíbenější, ovšem není vhodnou volbou pro každý typ pleti. Ocení jej především majitelky suché nebo zralé či starší pleti, u které by naopak nebylo vhodné použití tuhého korektoru. Krémový tekutý korektor totiž dokáže jemnou pokožku na obličeji také hydratovat a nezanechává po sobě viditelnou vrstvu. Některé korektory nabízí také rozjasňující efekt.

#2 Korektor s pudrovým efektem

Jestliže máte mastnou nebo problematickou pleť, pak jste možná byli zklamané z každého tekutého korektoru s krémovou konzistencí – nejspíše se neosvědčil svou výdrží nebo sléváním do vrásek, čímž vám zničil make-up. Vhodnou alternativou však může být tekutý korektor s houbičkou a pudrovým efektem, který si poradí i s problematickou pletí.

#3 Paletka korektorů

Řešení existuje i v případě, že se vám v drogerii nedaří nalézt vhodný odstín tekutého korektoru pro vaši pleť. Zakupte si namísto něj praktickou paletku, ve které bude obsaženo hned několik barev korektoru současně. Jednotlivé barvy spolu můžete kombinovat, čímž si vytvoříte odstín přesně pro vaši pleť či danou oblast.

Korektor v sadě

Výhodou je, že některé paletky s korektorem obsahují také pudr pro fixaci a leckdy nechybí ani dostatečně velké zrcátko. Ty nejvybavenější paletky pak zahrnují také kosmetické štětce a houbičky.

Jak správně aplikovat korektor na pleť?

Tipy na ty nejlepší pleťové korektory už máte. Nyní si také přečtěte, jak korektor na pleť správně aplikovat, aby pak make-up nepůsobil spíše jako umělá maska. Dodržujte těchto pár jednoduchých kroků a akné či jiné nedokonalosti díky korektoru zmizí raz dva.

  • Korektor aplikujte až po nanesení pleťového krému.
  • Aby korektor působil přirozeně a nenápadně, je potřeba jej důkladně rozetřít do ztracena.
  • Nanášejte korektor vždy nejdříve menší množství, v případě potřeby vrstvěte.
  • Barevný tón korektoru vybírejte tak, aby mohl při aplikaci snáze splynout s pokožkou obličeje.
  • Vybírejte si korektor s aplikátorem nebo si k němu dokupte paletku, která aplikátor obsahuje.
  • Pokud korektor nemá vlastní aplikátor, můžete vyzkoušet také nanášení pomocí houbičky nebo jemným vklepáváním do pokožky pomocí prstů.