Móda

Korzety: Jak a kdy je správně nosit?

Korzety: Jak a kdy je správně nosit?

Korzet zalichotí vaší postavě. Krásně vám totiž stáhne a zvýrazní pas. Pokud korzet v šatníku ještě nemáte, určitě si ho pořiďte, váš šatník oživí. Nosit ho můžete buď jako spodní prádlo nebo jako svrchní oděv. S čím ho kombinovat a při jaké příležitosti si ho vzít?

Korzet na běžné nošení či na večírek

Plánujete nosit korzet při běžných příležitostech? Můžete si ho obléct přes průhledný nebo krajkový top s dlouhým rukávem. Hezky také korzet vypadá, je-li oblečený přes klasickou bílou košili, přiléhavý rolák nebo volné šaty.

Snažte se o to, aby váš outfit nepůsobil vulgárně. Pamatujte, že není třeba, aby váš korzet byl průhledný nebo odhaloval ňadra. Vhodné nejsou ani příliš křiklavé barvy nebo oblékat si ke korzetu minisukni či kratičké šortky.

Korzet je sexy už sám o sobě. Klidně si k němu tedy vezměte splývavé kalhoty nebo džíny. Přes ramena si můžete přehodit koženou bundu, abyste si nepřipadala tak odhalená.

Náš tip: Vyzkoušejte romantické volánové šaty s černým šněrovacím korzetem. Zkombinujte dvě zdánlivě nezkombinovatelné věci a uvidíte, že výsledek bude stát za to.

Korzet a svatba

Mnohdy bývá korzet součástí svatebních šatů a obvykle je zkombinován s dlouhou sukní. Výhodou svatebních šatů, které sestávají ze dvou kousků je pak to, že si po obřadu může nevěsta místo dlouhé sukně vzít nějakou kratší (korzet zůstává) a dál si užívat svatebního dne.

Korzet jako spodní prádlo

Tak tady je to jasné. Pokud chcete překvapit partnera, oblékněte si korzet a uvidíte, že hned získáte body navíc. V tomto případě neplatí žádná pravidla. Korzet může být klidně průhledný nebo odhalovat vaše ňadra. Má-li váš partner rád červenou, nebojte se jí.

Tip pro vás: Korzet rozhodně není jen pro štíhlé ženy, sluší i ženám, které mají pár kilo navíc. Vyzkoušejte to.