Celebrity

Jména českých modelek: 5 tuzemských krásek, které dobyly svět

Jména českých modelek: 5 tuzemských krásek, které dobyly svět

České ženy jsou krásné, a proto není nic překvapivého, že se jména českých modelek objevují na módních přehlídkách a ve spojení se známými značkami po celém světě. My pro vás dnes ale máme jména českých modelek, které se zapsaly do modelingové historie velkým nesmazatelným písmem. Znáte je všechny?

Petra Němcová

TOP modelka Petra Němcová se narodila 24. června 1979 v Karviné. Založila nadaci Happy Hearts Fund. V roce 1995 vyhrála soutěž Elite Model Look, načež odjela pracovat do Milána. Získala titul modelka roku 2003, který jí udělil časopis Sports Illustrated Swimsuit Issue. Patřila mezi andílky Victoria´s Secret.

Eva Herzigová

Eva Herzigová přišla na svět 10. března 1973 v Litvínově. V roce 1994 se stala tváří kampaně značky spodního prádla Wonderbra, což velmi ovlivnilo její další kariéru. Spolupracovala se značkami jako Versace, Louis Vuitton, Chanel či Dolce&Gabbana a objevila se na titulních stranách takových časopisů jako je Elle, Vogue nebo Harper´s Bazaar.

Simona Krainová

Přední česká modelka Simona Krainová se narodila 19. února 1973 v Havířově. V současné době je ředitelkou a patronkou soutěže Czechoslovak TopModel. Dlouhou dobu byla ambasadorkou modelingové soutěže Elite Model Look. Na pozici ji v roce 2012 vystřídala Taťána Kuchařová.

Tereza Maxová

Tereza Maxová přišla na svět 31. srpna 1971 v Pardubicích. V sedmnácti letech se s vidinou cestování přihlásila na konkurz francouzské modelingové agentury Madison, její profesionální kariéra však musela pár měsíců počkat. Po sametové revoluci v roce 1989 odjela do Paříže, kde se věnovala modelingu.

Karolína Kurková

Nejmladší z našich nejvýraznějších modelek, Karolína Kurková, se narodila 28. února 1984 v Děčíně. S modelingem začala už v patnácti letech. V Miláně podepsala spolupráci se světoznámou značkou Prada, objevila se v časopisu Vogue a v sedmnácti letech se odstěhovala do New Yorku. Tam pracovala pro ty nejznámější módní značky jako je Tommy Hilfiger, Chanel, Dior, Hugo Boss, Versace, Valentino aj.