Krása a módaVlasy

Hrozně mi padají vlasy: 6 nejčastějších příčin

Hrozně mi padají vlasy: 6 nejčastějších příčin

„Hrozně mi padají vlasy“ – to je věta, kterou si alespoň jednou za život položí většina žen. Padání vlasů v rozumném množství je naprosto normální. Když ale vypadaných vlasů začne přibývat, logicky se budeme pídit po příčině.

Hrozně mi padají vlasy – co s tím?

Už jste si někdy rukou prohrábli vlasy, projeli je hřebenem nebo se jen rozhlédli okolo sebe a se zoufalstvím v hlase pronesli větu „hrozně mi padají vlasy“? Pokud ano, pak jste tady správně. Níže najdete 6 běžných příčin padání vlasů.

  • Nedostatek bílkovin
  • Léky
  • Porod
  • Hormonální výkyvy
  • Stres
  • Špatná péče o vlasy

Nedostatek bílkovin

Pokud tělu chybí bílkoviny a chybí mu dlouhodobě, můžete se to mimo jiné projevit tím, že vám začnou více padat vlasy. Hlava pak nemá dostatek nových vlasů, které by nahrazovaly ty vypadané.

Léky

Jednou z příčin, pro které vám mohou padat vlasy, je užívání některých léků. Mluvíme například o lécích na vysoký krevní tlak, léky na štítnou žlázu, různá antidepresiva nebo léky, které se užívají během chemoterapie.

Hormonální výkyvy

I hormonální výkyvy a změny patří na seznam důvodů, pro které možná i vám padají vlasy. Vypadání vlasů se objevuje v období menopauzy, kdy je to v ženském těle po hormonální stránce jako na houpačce. Hormonální změny mohou nastat také po vysazení antikoncepce nebo po přechodu na jiný typ hormonální antikoncepce.

Porod

Onu větu „hrozně mi padají vlasy“ dobře znají ženy, které si prošly porodem. Porod je totiž pro tělo obrovský zásah, který kromě dalších věcí velmi často vyvolává také vypadávání vlasů. Může za to příval estrogenů, který je v těhotenství typický.

Stres

Asi vás nepřekvapí, že velmi častým spouštěčem padání vlasů je stres, zejména pak ten, kterému jsme vystaveni dlouhodobě. Stres dokáže v našem těle napáchat pořádnou paseku.

Špatná péče o vlasy

Pokud vlasy zbytečně namáháte nebo se o ně nestaráte správně, nejenže nebudou vypadat zdravě, ale mohou také v hojné míře vypadávat. Pozor třeba na příliš utažené culíky, přepalování žehličkou, časté fénování nebo nešetrné česání.