Krása a módaVlasy

Jaký účes se ke mně hodí: 3 rady k výběru perfektního střihu

Jaký účes se ke mně hodí: 3 rady k výběru perfektního střihu

Díváte se na sebe do zrcadla a říkáte si, že byste si zasloužili změnu. Pohráváte si s otázkou, jaký účes se ke mně hodí, a nemůžete se rozhodnout. Chcete něco nového, zkrátka změnu vizáže, ale bojíte se, že vyberete nevhodný střih a svého rozhodnutí budete litovat. Poradíme vám, podle čeho poznat, jaký účes se ke mně hodí.

Jaký účes se ke mně hodí?

To je otázka, kterou si za život položíme hned několikrát. Zpravidla pokaždé, kdy dospějeme do fáze, že nejsme spokojeni se svým vzhledem a chceme změnu. Jenže jak si vybrat? A především jak vybrat správně? Tohle jsou 3 tipy, které vám s rozhodováním pomohou.

  • Jaký máte typ vlasů?
  • Jaká délka vám bude slušet?
  • Jaký máte typ obličeje?

Jaký máte typ vlasů?

Pokud přemýšlíte, jaký účes se ke mně hodí, a nevíte, co si vybrat, podívejte se na typ vašich vlasů. Jaké jsou? Jsou řídké a jemné? Nebo naopak silné a husté? Máte vlasy rovné jako hřebíky, nebo vlnité?

Podle toho, jaký typ vlasů máte, můžete volit vhodný účes. Pro jemné vlasy platí, že jim sluší kratší střihy. U rovných vlasů není na škodu je prostříhat a dodat jim objem. Máte-li vlasy vlnité, pak se nebojte jakéhokoli střihu či délky.

Jaká délka vám bude slušet?

Nyní se dostáváme k délce vlasů. I to je totiž rozhodující faktor při rozhodování, jaký účes se ke mně hodí a jaký naopak ne. Zde máme šikovný fígl, jak poznat, jaká délka vlasů je ve vašem případe ideální.

Vezměte si tužku a pravítko. Tužku přiložte vodorovně pod bradu a pravítko přiložte svisle od ucha podél tváře tak, aby pravítko a tužka společně svíraly úhel 90°C. Následně změřte délku od ušního lalůčku k bodu, ve kterém se tužka s pravítkem dotýkají. Pokud je tato délka menší nežli 5,7 cm, pak vám budou slušet kratší střihy. Je-li délka větší nežli 5,7, pak volte delší účesy.

Jaký máte typ obličeje?

I na typu obličeje hodně záleží. Máte-li hranatý obličej, doporučujeme vám asymetrické střihy a vlasy jemně vlnité. Kdo má obdélníkový obličej, ten by měl nosit pěšinku na stranu a rovně střižené vlasy. Pakliže jste majitelkou oválného obličeje, můžete si dovolit prakticky cokoli – tento tvar je totiž univerzální sedne mu snad všechno.

U srdcového tvaru obličeje radíme vyvarovat se ofině a naopak vsadit na vrstvené účesy. Máte trojúhelníkový tvar obličeje? Pak se nebojte šikmé ofiny a postupně sestříhaných vlasů. A co poradíme ženám s kulatým obličejem? Noste vlasy delší, vyvarujte se vrstveným střihům a pozor také na příliš objemné účesy.