KrásaPleť

Jaký make-up nosit v práci? 5 tipů pro ženy nad 50 let

Jaký make-up nosit v práci? 5 tipů pro ženy nad 50 let

Líčení by mělo být především o vylepšení vašeho vzhledu, zvýšení vašeho sebevědomí a vyniknutí v davu ze všech správných důvodů, a to i v práci. I když pracujete v oboru, který vyžaduje jemnější nebo decentnější vzhled, můžete s pracovním líčením experimentovat. Jaké pracovní líčení je ale trendy? V tomto článku vám poradíme.

Neutrální záře

Pozorovali jste někdy zpěvačku Jennifer Lopez? Té je v současné době už 53 let a stále vypadá mladistvě. Jak to ale jen dělá? Krom zdravé životosprávy ví také tato popová diva, jak používat makeup. A inspirovat se jím můžete i vy. Krom toho je také vhodný pro pracovní líčení. Jak na něj?

Naneste chladně šedé oční linky na spodní vodní linku. Po celém obvodu oka použijte šedý třpytivý oční stín a do záhybu hnědý oční stín. Na zbytek pleti naneste hřejivý pudr, ale snažte se vyhnout jakýmkoli třpytivým rozjasňovačům, abyste to nepřehnali. Jimi byste totiž jen zdůraznili vrásky a jiné nedokonalosti. Co se týká rtů a tváří, volte světlé, broskvově nude tóny.

Klasická červená

Červená rtěnka je nadčasová a nikdy nezklame. Jen si dejte pozor na to, jak ji aplikujete. Pokud se rozhodnete pro výrazný červený odstín, zbytek vašeho líčení by měl působit spíše neutrálně. Chcete-li dosáhnout pracovního looku za asistance červené rtěnky, zachovejte si svěží líčení s jemně růžovou tvářenkou. Nezapomeňte před nanesením rtěnky použít konturovací tužku na rty.

Letní bronz

Bronzem inspiravý makeup je především o pleti a obočí. Chcete-li konturovat jako profesionálka, použijte bronzer o dva odstíny tmavší, než je přirozený tón vaší pleti. ‚Naneste malé množství na tváře, linii vlasů, čelist a strany nosu. Nezapomeňte ho ale správně rozetřít, abyste se vyhnuli výrazným linkám.

Bronzerem líčení ale nekončí. Dbejte důraz na oči nebo rty, ale nikdy ne na obojí dohromady. K bronzovým odstínům se hodí nude odstíny, ale taky ty rudé. Pokud se chcete zaměřit více na oči, používejte spíše přirozené odstíny. Co se týká řas, pro formální vzhled bude vhodné, pokud se vyhnete zbytečně dlouhým nalepovacím řasům.

Nahé líčení

Nahé líčení je ideální pro všechny, kteří k líčení přistupují minimálně. Klíčem k dosažení tohoto vzhledu je věnovat čas přípravě pleti. Snažte se, aby byla pleť před nanesením make-upu dobře hydratovaná a nezapomeňte použít podkladovou bázi. Poté na pleť naneste za pomoci štětce trochu makeupu.  

Pokud chcete použít trochu tvářenky, abyste vylepšili vzhled, ‚naneste ji ve tvaru písmene C od spánku k lícním kostem. Nejlepších výsledků dosáhnete, když tvářenku nanesete vždy dva prsty od nosu a dva prsty od spodního okraje oka.

Líčení a brýle

Je dobré si uvědomit, že pokud jste krátkozraké, mohou mít vaše předepsané čočky na oči zmenšující vliv. V takovém případě chcete udělat co nejvíce pro to, abyste oči otevřeli a zvětšili je. Proto používejte světlé odstíny. Ty tmavé vaše oči totiž jakoby zatlačí a upozadí, takže vaše oči budou působit ještě daleko menší.

Pokud jste dalekozraké, je důležité „vyvážit“ líčení obličeje. Jedním ze způsobů, jak toho docílit, je zvážit použití o něco světlejší nebo výraznější barvy rtů. Klasickou volbou bude ta rudá rtěnka, ale pokud byste se chtěli omladit, velkým trendem jsou fuchsiové nebo oranžové odstíny.