Krása a módaMóda

Fixace obočí: 4 metody pro upevnění chloupků

Fixace obočí: 4 metody pro upevnění chloupků

Znáte to, dost času jste strávila nad perfektním obočím a venku začne foukat vítr a co teď? Od toho tu máte fixátory na obočí, které ty neposedné chloupky umístí tam kam patří a nepohnou se ani o milimetr.

Druhy fixátorů na obočí

  • Mýdlo na obočí
  • Transparentní gel v podobě řasenky
  • Barevný gel na obočí
  • Klasické mýdlo

Mýdlo na obočí

Nejprve si doplňte obočí tak jak potřebujete: tužkou, fixou, pomádou nebo stínem. Poté si vezměte čistý kartáček na řasy a použijte ho na obočí. Na mýdlo nastříkejte vodu nebo fixační sprej a naberte mýdlo štětečkem. Vyčešte si obočí do požadovaného tvaru, ale mějte na paměti, že je důležité pracovat s mýdlem a tvarováním obočí rychle, jelikož po zaschnutí se jakékoliv nedostatky těžce upravují.

Transparentní gel

V drogeriích a parfumeriích pravděpodobně uvidíte průsvitný gel v podobě řasenky. Zde je jednoduchá aplikace. Po dokončení obočí si naneste gelovou strukturu na obočí tak, aby bylo vyčesáno podle vašich představ. V případě pomády platí jak u tohoto způsobu, tak i u jiných, že nesmíte tlačit na obočí, protože by se pomáda rozmazala.

Gel podle barvy vašeho obočí

Pro hustší obočí je výhodná koupě barevného gelu, který krásně doplní a zároveň zafixuje obočí. Nejdříve si obočí pomocí gelu vyčešte nahoru, po směru růstu chloupků a poté si ho sčešte dolů do smutné podoby. Následně opět nahoru a už můžete tvarovat do oblíbeného tvaru. Tímto vyčesáváním a sčesáváním doplníte chybějící chloupky.

Stará dobrá klasika

Pokud nechcete shánět žádné gely ani mýdla na obočí určená, je zde pro vás vhodná varianta, a to klasické tuhého mýdlo. Kupodivu funguje podobně jako speciální mýdlo. Opět nastříkejte vodu, štětečkem naberte produkt a naneste na obočí stejným style jako speciálního mýdla.

Shrnutí

S nepředvídatelným počasím nic nedokážeme udělat, ale můžeme zafixovat nejen samotný make-up, ale i obočí a to: barevným nebo průhledným gelem nebo mýdlem. Takže už se nemusíte bát žádného větru a rozčepýřeného obočí.