Krása a módaVlasy

Jakou barvu vlasů po padesátce: vyberte pro sebe vhodný odstín i střih

Jakou barvu vlasů po padesátce: vyberte pro sebe vhodný odstín i střih

Jakou barvu vlasů po padesátce, aby vám zvolený odstín zbytečně nepřidal nechtěná léta? To je otázka, kterou řeší mnoho žen za prahem padesátky. Je pravda, že vhodně zvolený střih a samozřejmě také barva vlasů hodně promlouvají do naší celkové vizáže. Jaký odstín tedy zvolit a třeba díky němu vypadat mladší? Poradíme!

Nevíte, jakou barvu vlasů po padesátce?

Držet se přírodního odstínu vlasů? Jít do blonďatých kadeří? Nebo je lepší tmavá barva vlasů? Možná i vám tyhle a další podobné otázky probíhají hlavou. Nevíte, jakou barvu vlasů po padesátce zvolit, aby vám nepřidala léta, a naopak jste díky ní působili mladistvějším dojmem.

Proč je barva vlasů tak důležitá?

Barva vlasů není jen otázkou našeho vkusu. Odborníci varují, že díky špatné barvě můžeme působit unaveně a mdle. S přibývajícím věkem se naše pleť mění, ztrácíme melanocyt – pigment odpovědný za odstín naší pokožky. A když se to spojí se špatně zvolenou barvou vlasů, člověk rázem vypadá bez energie a méně oslnivě.

Jakou barvu si vybrat za prahem padesátky?

Jakou barvu vlasů po padesátce? To je otázka, na kterou neexistuje jedna univerzální odpověď. Každá žena je totiž trochu jiná, má jiný odstín pokožky, proto jí bude slušet jiný odstín vlasů. Některým ženám po padesátce sluší přiznané šediny. Ty se dají lehce zakamuflovat přidáním jemné směsi melírů a odlesků.

Profesionální kadeřník ženám v letech doporučí kreativní tónovací techniky, které vlasům dodají na lesku a zdravém, živém vzhledu. Vyvarujte se příliš sytých a temných odstínů, které mají bohužel tu tendenci, že mohou ženy dělat starší. A to žádná z nás určitě nechce.

Důležitou roli má i střih

Není to jen o tom vyřešit, jakou barvu vlasů po padesátce, ale důležitou roli hraje i střih. Ženám po padesátce se nedoporučuje vlasy zkracovat až příliš a radikálně. I s delším střihem může šikovný vlasový stylista zajistit skvělý anti-ageing efekt.