Krása a módaVlasy

Jak zabránit šedivění vlasů: 3 rady od našich babiček

Jak zabránit šedivění vlasů: 3 rady od našich babiček

Zatímco někoho potká šedivění vlasů třeba už ve dvaceti, dalšího až ve čtyřiceti. Není nutným pravidlem, že šedivění přichází až s věkem. Jakmile si na hlavě začnete nacházet šedě zbarvené vlasy, jistě vám hlavou proběhne otázka, jak zabránit šedivění vlasů. A jde to vůbec?

Co jsou to šediny a proč vlastně vznikají?

Všichni tak nějak víme, že jednoho dne se jim nevyhneme. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, co to ty šediny vlastně jsou a co stojí za jejich vznikem? Šedivění vlasů je jedna ovlivněno věkem, mezi další faktory ale patří také genetika nebo způsob života. Obecně platí nepsané měřítko, že lidé se špatnou životosprávou jsou k šedivění vlasů náchylnější.

Jak zabránit šedivění vlasů?

Když si tu a tam na hlavě najdete jeden či dva šedivé vlasy, asi hned nepropadnete panice. Jenže když tzv. stříbrné kštice začne přibývat, rázem začnete řešit, jak zabránit šedivění vlasů. A je to vůbec možné? Naše babičky zastávaly názor, že si člověk dokáže poradit s čímkoli – tedy i s šedivěním vlasům.

Jak zabránit šedivění vlasů? Zkuste některou z babských rad:

  • Domácí tinktura
  • Odvar z černého čaje
  • Voda z bramborových slupek

Domácí tinktura proti šedivění vlasů

Vyrobte si domácí tinkturu proti šedivým vlasům. Na její přípravu potřebujete šťávu ze čtyř citronů, 1 kg medu, 3 stroužky česneku a 200 ml lněného oleje. Všechny suroviny společně smíchejte, ideálně v mixéru a poté skladujte v lednici. Tinkturu vtírejte do vlasů několikrát do týdne, ideálně nechte působit přes noc a ráno vymyjte.

Pomoci může i odvar z černého čaje

Máte-li doma černý čaj, pak máte v rukávu další eso, jak zabránit šedivění vlasů. Klasicky čaj uvařte, jak jste zvyklí. Nechte ho dobře vychladnout a následně jej vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte pár minut působit, neumývejte. Opakujte několikrát do týdne.

A co bramborová voda?

Až budete příště vařit brambory ve slupce, bezmyšlenkovitě ji nevylévejte. Nejdříve si hlavu umyjte šamponem, lehce vlasy vysušte ručníkem a poté je opláchněte vodou z brambor. Vlasy zabalte do ručníku a nechte působit alespoň půl hodiny. Poté smyjte.