Krása a módaVlasy

Jak vypadat mladě bez kadeřníka: Znáte tyto 3 stylové účesy?

Jak vypadat mladě bez kadeřníka: Znáte tyto 3 stylové účesy?

Věděli jste, že i bez pomoci kadeřníka můžete vypadat mladě? V dnešním článku se podělíme o tři stylové účesy, díky kterým to dokážete!

Rozcuchaný drdol

Rozcuchaný drdol je účes nejen pro krátká rána, líné dny, ale je také vhodný ke slavnostním příležitostem. Krom toho, že je jednoduchý, nevyžaduje ani mnoho úsilí. Proč je ale rozcuchaný drdol tak oblíbený?

Jak již zmiňujeme, tento typ drdolu je oblíbený pro jeho jednoduchost. Během několika vteřina můžete vytvořit rozcuchaný drdol jen s pomocí vlasové gumičky. Nepotřebujete žádné stylistické potřeby ani nástroje a můžete ho vykouzlit jak na mokrých, tak i na suchých vlasech.

Tento typ drdolu je navíc přizpůsobivý. Lze ho nosit v různých situacích, včetně neformálních a formálních setkání. Stačí ho jen ozvláštnit vlasovým doplňkem. A třetí dobrá zpráva? Rozcuchaný drdol můžete nosit bez ohledu na to, zda jsou vaše vlasy rovné, kudrnaté nebo vlnité, protože díky jeho nedbalému vzhledu bude vaše hříva působit objemnější.

Ofina

Ofina může vašemu obličeji dodat mladistvý vzhled tím, že jej opticky zmenší, popřípadě zeštíhlí. Dejte si však pozor, aby ofina nebyla příliš krátká. Správná ofina by měla spadat dostatečně dlouho přes čelo, aby nezvýrazňovala jemné vrásky kolem očí. Zároveň si také dejte pozor na to, aby nezakrývala vaše krásné oči. V posledních letech je trendem curtain bangs, ale do popředí se dostávají také kratší varianty, které můžete nosit buď rovné nebo je navlnit a dodat tak vzhledu romantický nádech.

Vlnité vlasy

Další variantou, jak vypadat mladistvěji, jsou vlnité vlasy. Ať už si vlasy budete natáčet doma nebo máte přirozeně vlnité vlasy, neměli byste zapomínat na pořádnou dávku hydratace. Ale pamatujte – všeho s mírou. Volte proto raději lehké šampony, které jsou kvalitnější a bohatší, co se složení týká. Správný šampon totiž může snížit krepatění vlasů, aniž by se ztratila celistvost vln. Po umytí ještě nezapomeňte na hloubkový kondicionér.

Po mytí vlasů použijte ručník z mikrovlákna, abyste odstranili přebytečnou vodu, která může vlny zatížit. Vlasy vyždímejte a lehce je zmačkejte od spodní části ke kořínkům. Pokud se rozhodnete pro styling, nezapomínejte, že stylingové přípravky na vlnité vlasy by neměly být těžké nebo mastné, protože mohou vlnám dodat mastný vzhled a způsobit, že ztratí tvar.