Krása a módaMóda

Zimní bundy pro ženy 50+? Vybíráme nejmodernější pro rok 2024

Zimní bundy pro ženy 50+? Vybíráme nejmodernější pro rok 2024

Starším ženám obvykle více sluší klasické vlněné kabáty, ale pokud zvolí vhodnou bundu, mohou si obléknout i tu. Poradíme vám, jakou zimní bundu vybrat, na co si dát pozor a jaké zimní bundy naopak nenosit. Ukážeme vám také, jak bundu vybírat s ohledem na postavu.

Vhodná bunda pro ženy 50+

  • Vybírejte modely z kvalitního materiálu. Zapomeňte na polyester a pořiďte si raději zimní bundu péřovou. Krásně vás zahřeje a při dobré péči vám vydrží roky.
  • Moc hezky vypadají bundy s asymetrickým límcem. Dokážou odvést pozornost od problematické oblasti bříška, většího zadečku a boků.
  • Volte bundy projmuté v pase, které vytvoří postavu přesýpacích hodin. Bunda projmutá v pase vám bude slušet více než nějaký moderní oversized model.
  • Toužíte po bundě se vzorem? Můžete vyzkoušet květinový vzor. Zvířecím vzorům se raději vyhýbejte, nejsou moderní a nevypadají ani vkusně.
  • Koupit si můžete bundu s kapucí, ale pokud bundu plánujete nosit do města, volte raději model se stojáčkem nebo s velkým límcem. Působí elegantnějším dojmem.

Zimní bundy v prodloužené délce

Starším dámám asi nejvíce sednou bundy v prodloužené délce. Jsou navíc i velmi praktické, neboť zakryjí zadeček a stehna a nebude vám v nich zima.

Bát se nemusíte ani barev. Pokud chcete vypadat mladší, volte bundy světlejších barev. Vhodná je pro vás například béžová. Chcete-li naopak zazářit, kupte si bundu červenou nebo výrazně modrou.

Bunda s ohledem na typ postavy

Máte-li postavu ve tvaru hrušky, pořiďte si volnější a delší bundu, která zakryje i vaše širší boky a větší zadeček. Dámy s pár kily navíc by měly volit bundy projmuté v pase nebo bundy s páskem. Nevhodné jsou pro ně bundy oversized. Ty naopak sluší štíhlým ženám.