Krása

Jak upravit ofinu na bok v roce 2024? Doporučujeme tyto tipy

Jak upravit ofinu na bok v roce 2024? Doporučujeme tyto tipy

Ofina na bok je prakticky zkrácenou verzí populární patky. Jakým způsobem ji nosit a jak ji můžete upravovat?

Jaké výhody má boční ofina

Ofina je nestárnoucím trendem, který vám pomůže oživit dosavadní vzhled. Ve variantě sčesané na bok je účesem, který má hned několik předností:

  • unosíte ho do práce i do klubu
  • zjemňuje obličej
  • umožňuje experimentovat s barvením
  • sluší libovolnému tvaru tváře
  • zvýrazňuje oči a lícní kosti

Univerzální účesy vhodné pro různé příležitosti i různé typy hledá stále více žen. A právě to umí ofina sčesaná na bok nabídnout.

Navíc se v případě, že se k ní rozhodnete, nejedná o nijak radikální změnu vizáže. Což platí i ve srovnání s klasickou ofinou. Snáze se tak můžete rozhodnout, zda vám nový styling vyhovuje, nebo ne.

Tuto ofinu nosí ostatně i celebrity, které mají doslova v popisu práce vypadat skvěle. Vidět jste s podobnou úpravou mohla například modelku Bellu Hadid, stejným účesem se pyšní i zpěvačka Dua Lipa.

Jak upravit ofinu na bok

Tvar obličeje určí, na kterou stranu vašeho obličeje vám bude vaše ofina nejvíce slušet. Požádejte svého kadeřníka, aby vám ustřihl délku tak, aby spadala někam mezi lícní kosti a bradu, a pak ji podle potřeby upravte.

Nejlepší způsob, jak podpořit pohyb v kratší ofině, je nechat si ji zastřihnout do tvaru obráceného písmene V, abyste ji mohla nosit na obě strany. Delší ofina může být zastřižena i šikmo, aby působila jemněji. Nezapomeňte, že se jedná vždy o záležitost, o kterou se musíte pravidelně starat. Častému zastřihování se s ní jednoduše nevyhnete.

Co se týče každodenní úpravy, vlasoví stylisté varují před žehličkami, které svou vysokou teplotou poškozují vlasy. Navíc vlasy vyrovnávají do až nepřirozeně hladkého tvaru. Ideální je vyfoukat vlasy fénem přes kulatý kartáč. Stejně tak využijte pro následné usměrnění ofiny natáčku, prozrazují dále kadeřníci svůj tajný trik. Aby vám následně držela ofina během dne na svém místě, použijte pro zafixování jednoduše oblíbený lak na vlasy.