Móda

Jak si vybrat správnou délku sukně: 5 tipů pro každou postavu

Jak si vybrat správnou délku sukně: 5 tipů pro každou postavu

Jaro je tu a léto se mílovými kroky blíží. Také patříte mezi ženy, které rády nosí sukně? A víte s jistotou, jaká délka sukně je vhodná pro váš typ postavy? Pokud ne, nezoufejte, poradíme vám. Ať už máte 160 nebo 190 centimetrů, velikost xs nebo xxl, víme, jaké délka sukně je pro vás ta pravá.

Minisukně

Minisukně se hodí spíše pro vyšší a štíhlejší ženy. Pro stejnou skupinu žen je vhodná i tzv. balonová sukně, která se často prodává právě ve verzi mini. Je třeba počítat s tím, že balonová sukně přidává centimetry v oblasti boků. Stejně tak sukně volánová a bohatě řasená.

Pro ženy s pár kily navíc, které sáhnou po minisukni, se tak určitě více hodí klasické střihy minisukní, rozhodně minisukně bez kapes, zdobení, volánů apod.

Midi sukně

Midi sukně sahají do poloviny lýtek a hodí se spíše pro ženy se štíhlejšími nohami. Ovšem pozor, pokud tento typ sukně chtějí nosit ženy menší a baculky, klidně mohou. Je však třeba volit midi sukně v rovném a pouzdrovém střihu.

Maxi sukně

Maxi sukně vždy více sluší vyšším ženám, malé ženy tyto sukně opticky zkracují. Pokud je však přesto chtějí nosit, doporučujeme je kombinovat s botami na klínku nebo na podpatku.

Pokud máte pár kilo navíc a myslíte si, že je v dlouhé sukni schováte, nemáte tak docela pravdu. Vždy je třeba zvolit i vhodný vzor a typ sukně. Pro baculky se hodí například svislé proužky, rozhodně sukně bez volánů.

Sukně po kolena

Sukně v délce po kolena může mít mnoho různých podob. Ženy s úzkými boky mohou sáhnout po úzké tužkové sukni, ženy s větším pozadím a širšími stehny pak ocení áčkové sukně.

Asymetrická sukně

Tzv. high-low sukně (vepředu kratší, vzadu delší) se skvěle hodí i pro ženy menšího vzrůstu, které by rády nosily dlouhé sukně, ale mají pocit, že je opticky zkracují. Tento typ sukní to totiž nedělá. Navíc působí velice žensky.