Potřebujete se ostříhat a ke kadeřníkovi vyrazit nestíháte nebo se vám jednoduše nechce za jeho služby utrácet? Klasický jednoduchý střih v jedné rovině zvládnete i sama. Jak na to?
Co byste měla vědět před stříháním
Kadeřnickou terminologií se správně rovný střih nazývá tupý. Budoucí kadeřnice se jej učí stříhat nůžkami přes prsty nebo do dlaně. Výuční list ovšem v oboru nepotřebujete, rovný střih zvládnete i v domácích podmínkách. Stříhání není náročné a snadno tak zvládnete ostříhat druhou osobu, ale i sebe samotné.
Existuje však několik typických chyb, kterých se amatéři v domácích podmínkách dopouštějí. Než začnete stříhat, především byste měli dbát na následující zásady:
- Nikdy se nestříhejte obyčejnými nůžkami z manikúry, nebo dokonce těmi na papír. Hrozí, že by vám mohly roztřepit vlasy. Ke stříhání vlasů použijte ostré kadeřnické nůžky.
- Abyste se ujistili, že jsou vaše vlasy ostříhané dokonale rovně, rozdělte si je na 2 nebo 4 rovnoměrné culíky a rozložte si je na ramena. Stříhejte vždy v mírném úhlu.
- Při stříhání vlasů na druhé osobě začněte od spodní vrstvy. Stříhejte vlasy vrstvu po vrstvě, abyste byli co možná nejvíce přesní a precizní.
Jak se sama ostříhat do rovna
Vlasy si nejprve pečlivě rozčešte. Rovnou kštici můžete stříhat v mokrém stavu, ale i vysušenou. Kudrnaté vlasy je vhodnější nechat uschnout, jinak riskujete, že správnou délku „netrefíte“.
Sepněte si vlasy do nízkého culíku a ujistěte se, že culík je naprosto hladký. Stáhněte vlasy jednou nebo několika gumičkami (dle délky vlasů). Ty vám pomohou získat lepší kontrolu nad tvarem vašeho účesu.
Uchopte culík a v požadovaném místě jednoduše vlasy po částech odstřihněte. Stříhejte cca 2 cm pod (poslední) gumičkou, nikoli nad ní. Umožní vám to si lépe vlasy srovnat. Stříhání nad gumičkou, kde jsou vlasy nejhustší, bude mít za následek více členitý střih.