Vlasy

Přeliv na melírované vlasy: 3 největší výhody jeho použití

Přeliv na melírované vlasy: 3 největší výhody jeho použití

V některých případech se melírované vlasy ještě upravují tzv. přelivem. Jakou funkci takový výrobek vlastně má?

Co je to přeliv

Přeliv reprezentuje jednu z kategorií barev na vlasy. Ty v zásadě existují tři:

  • permanentní barvy
  • přelivy
  • smývatelné barvy

Kategorie přelivy se někdy označuje také jako barvení tón v tónu. Jak funguje? Barva obsahuje aktivátor, který aktivuje zprvu bezbarvé pigmenty. Ty jsou vzhledem ke své malé velikosti schopny proniknout do vlasové kutikuly.

Přelivy tedy většinou neobsahují amoniak a jsou proto znatelně šetrnější k vlasům. Ovšem pozor, existuje i kategorie přelivů, v níž malé množství amoniaku a peroxidu najdeme. Ty se nazývají také demipermanentní barvy.

Co „umí“ přeliv na vlasech

Přeliv vydrží ve vlasech déle než klasické smývatelné barvy. Přesto jej lze doporučit jako alternativu pro někoho, kdo ještě není rozhodnutý pro konkrétní odstín, výdrž totiž není tak dlouhá jako u permanentních barev. Přípravek se hodí i pro tzv. barvení tón v tónu.

Co se týče konkrétní podoby, volit máme možnosti mezi teplými odstíny (zlaté, měděné, červené) a chladnými odstíny (béžové, popelavé). V závislosti na typu vlasů mohou tyto přípravky zesvětlit barvu vlasů až o jeden stupeň.

Co přeliv určitě nedokáže? Nepočítejte u něj s možnosti radikální změny odstínu (z hnědé na blond) ani se stoprocentním krytím šedin.

Kdy zvolit přeliv na melírované vlasy

Přeliv můžeme v první řadě využít ke sjednocení melírů se základní barvou vlasů, což působí přirozeněji a vede k méně výrazným odrostům.

Používá se i ke korekci barvy, což je u melírovaných vlasů typicky potřeba neutralizace teplých (žlutých) tónů. To opět zajistí mnohem přirozenější odstín. Nemusíte se tak obávat toho, že místo sexy plavé na hlavě budete mít „peroxidovou“ blond.

Použití přelivu umí barvu také oživit a dodat lesk vlasům, které jsou suché, matné a poškozené. Což je opět klasický problém, k němuž dochází u zesvětlovaných vlasů, neboť proces odbarvení je pro vlas mimořádně zatěžující.