Móda

Názor stylisty na nošení teplákových souprav aneb neotřelý trend roku 2024

Názor stylisty na nošení teplákových souprav aneb neotřelý trend roku 2024

Teplákové soupravy mají pověst oblečení vhodného především do posilovny nebo k nošení na doma. Dají se nosit i jinam? Co si o nich myslí věhlasní stylisté?

Jsou tepláky jen na sport?

Tepláky jsou logickým důsledkem pandemického období: Zvykli jsme si být více doma v pohodlném oděvu, ryze společenské oblečení kvůli lockdownům a celkově značně okleštěnému společenskému životu, který vzájemnému setkávání kvůli riziku přenosu nemoci nepřál, nebylo ani kam vynosit.

Tento kousek ale ústup z módního výsluní neplánuje ani v okamžiku, kdy se svět vrací do původních kolejí. Běžná veřejnost zdvihá obočí a pohoršuje se. A to tím spíše, že trend prosazují známé provokatérky Kim Kardashian a Paris Hilton. Ovšem právě to je podstatou módy, která vždy musí být trochu provokativní a vizionářská.

A co si o teplácích myslí módní experti? Newyorská stylistka Mecca James-Williams radí: Tepláky mohou vypadat stylově. Klíčové je především nalezení správné siluety. Střih je podle stylistky zásadní. Ten by měl odpovídat vaší postavě, podobně jako u džínů.

Nezapomeňte ani na další důležité faktory:

  • stylovou barevnost
  • příjemný materiál

Vyzkoušejte sladěnou teplákovou soupravu

Nevíte, jak a s čím tepláky sladit? Nelámejte si s tím příliš hlavu a pořiďte si rovnou teplákovou soupravu. Modely v retro stylu navíc zažily boom se seriálem Squid Game, česky Hra na oliheň. Ze zelené „teplákovky“ udělal seriál doslova uniformu.

Jak je kombinovat? Inspirovat se můžete rovnou i tím, co nosí seriálové postavy. Bílými teniskami se totiž v módním světě nedá doslova nic pokazit.

Pokud si troufáte na neotřelou kombinaci, můžete na to jít i jinak: V teplákových soupravách fotografové nachytali už Britney Spears, Paris Hilton a Jennifer Lopez. Slavné dámy je umí stylově nosit i se subtilními slunečními brýlemi, značkovými kabelkami, hedvábnými šátky, a dokonce i botami na podpatcích.