Další

Kam odnést staré brýle? 3 možnosti jak s nimi naložit

Kam odnést staré brýle? 3 možnosti jak s nimi naložit

Kam odnést staré brýle, které už nebudete nosit? To je otázka, která možná i vám proběhla hlavou. V ruce dřímáte staré „okuláre“ a víte s jistotou, že se vám nelíbí a nosit je nechcete. Jenže jsou jinak v pořádku a stále funkční. Vyhodit je by byla škoda. Tak co s nimi?

Kam odnést staré brýle?

Kdo by okamžitě odpověděl „do popelnice“, zasloužil by si minimálně jeden pohlavek. Vyhodit funkční dioptrické brýle, které nemají známky poškození a je tak patrné, že by ještě mohly posloužit, je velká škoda. Pokud nevíte, kam odnést staré brýle, které už nechcete, vyberte si některou z těchto možností:

  • Prodejte je na bazaru
  • Nabídněte je charitě
  • Odneste je do brýlového „sekáče“

Nezáleží na tom, proč už dané brýle nosit nechcete. Možná už se vám nelíbí jejich design, možná se delší dobu schovávaly na dně šuplíku a vám se mezitím změnily dioptrie. Každopádně v žádném případě je nevyhazujte.

Prodej brýlí na bazaru

Dneska můžete v internetových bazarech prodat prakticky cokoli. Tak proč ne i brýle, které už nechcete? Stačí je vyfotit a popsat (zejména co se týče dioptrií) a tímto způsobem jim zkusit najít druhý domov. Máte-li v místě svého bydliště kamenný bazar, můžete brýle odnést i tam.

Nabídka charitě

Druhou možností, kam odnést staré brýle a dát jim ještě jednu šanci, je využít poptávek charity. Charita se stará o lidi bez domova a samozřejmě nejen o ně. Nabízí jim oblečení, obuv a mimo jiné potřebným zajistí také brýle. Pokud víte, že své brýle už nechcete nosit, odneste je nejbližší charitě a ta už bude vědět, jak s nimi naložit.

Brýlový second hand

V některých městech fungují tzv. brýlové second handy. Ty slouží k tomu, aby si zde lidé mohli pořídit nové brýle, které jsou ještě plně funkční a bez poškození, aniž by za ně museli utrácet často nemalé peníze.