Krása a módaVlasy

Pánské účesy podle tvaru obličeje: jak vybrat účes, který vám dokonale padne?

Pánské účesy podle tvaru obličeje: jak vybrat účes, který vám dokonale padne?

Stále více mužů dbá na svůj zevnějšek. V tomto ohledu sice stále trochu zaostávají za ženami, pro které je péče o zevnějšek a perfektní vzhled celoživotní disciplína. Nicméně mnoho mužů si dává na svém vzhledu záležet a k tomu neodmyslitelně patří také správná volba účesu. Poradíme vám, jak vybírat pánské účesy podle tvaru obličeje.

Pánské účesy podle tvaru obličeje: co vám nejvíce sedne?

Volbu účesu neovlivňuje jen to, co se vám líbí, nebo co aktuálně frčí mezi nejžhavějšími trendy. Jedním z hlavních parametrů pro výběr by měl být tvar vašeho obličeje. Tvar obličeje totiž rozhoduje o tom, jaké pánské účesy vám budou slušet a kterým je lepší se vyhnout. Můžete mít jeden z těchto tvarů:

  • Oválný
  • Kulatý
  • Čtvercový
  • Srdcový
  • Trojúhelníkový
  • Obdélníkový

Oválný obličej

Oválný obličej je univerzální, což pro vás znamená jediné: bude vám slušet prakticky cokoli. Díky asymetrickým proporcím vašeho obličeje se nemusíte bát experimentovat s různými délkami ani střihy vlasů.

Kulatý obličej

Pokud vybíráte pánské účesy podle tvaru obličeje a jste majitelem kulaté tváře, pak se vyvarujte účesů, které by vám zbytečně rozšířily obličej. Pozor na účesy s pěšinkou na stranu a na účesy začesané na bocích. Naopak zvolte pěšinku uprostřed a delší kotlety.

Čtvercový obličej

Máte-li čtvercový obličej, pro který je typický výrazně hranatá čelist i čelo, pak vám radíme vsadit na postupně sestříhaný účes. Vyvarujte se ofině, nebojte se i středně dlouhých vlasů.

Srdcový obličej

Pro vás jsou jasnou volbou delší vlasy, které vám přidají objem na místech, kde vám od přírody chybí – tedy zamaskují úzkou čelist. Postupně sestříhané vlasy končící v úrovni brady jsou to pravé ořechové.

Trojúhelníkový obličej

Pokud máte trojúhelníkový tvar obličeje, zvolte kratší sestřih s objemem na vrchu hlavy a také na bocích. S pomocí takového účesu obličej zaokrouhlíte a lehce rozšíříte. Chybnou volbou nebude ani rozcuchaný účes s délkou okolo uší.

Obdélníkový obličej

Pro muže s obdélníkovým tvarem obličeje jsou vhodné účesy s objemem na bocích. Nemusíte se bát ani ofiny. Ideální je střední délka vlasů. Slušet vám budou i vlnité kadeře.