KrásaVlasy

Jak připravit vlasy na léto? 5 jednoduchých triků

Jak připravit vlasy na léto? 5 jednoduchých triků

Jistě to dobře znáte, celý rok se pečlivě věnujete péči o vlasy, ale po létě jsou suché, lámou se a padají. Silné sluníčko ve spojení s mořskou vodou, bazénem a horky dávají našim vlasům zabrat, lze se ovšem účinně bránit jednoduchými změnami.

Pijte více čisté vody

Ne nadarmo se stále připomíná dostatečný pitný režim. Nesouvisí totiž jen s vnitřními orgány, vliv má i na lesklou a hustou kštici. Tělo při nedostatku tekutin raději zásobuje životně důležité části, čímž se na vlasy dostane později. Chybí jim pak lesk i zdravý vzhled, protože vnitřní výživa není dostatečná. Nejlepší volbou je čistá nebo lehce mineralizovaná voda, která udržuje organismus hydratovaný.

Klobouky a šátky 

Účinnou ochranou před spalujícím sluncem poskytují pokrývky hlavy. Ne každému vyhovují, ale dnes je na trhu nepřeberně možností, které dokáží i skvěle doplnit outfit. K sukni nebo šatům vsaďte na širší klobouk, látkový nebo slaměný. Dostatečně vám vlasy ochrání i lehký šátek, do kterého vlasy pečlivě zabalte, díky čemuž nebudou vysušené a slabé.

Nemyjte si vlasy příliš často

Po horkém dni není nic příjemnějšího, než osvěžující sprcha, všichni to známe. Pozor, mytí vlasů každý den nebo ob den především v létě ale ideální není. Pokožka hlavy produkuje maz, který se dostává i do kořínků vlasů a snižuje tak vysušování. Jestli ale bez umyté hlavy nevydržíte, zkuste alespoň zařadit hydratující šampon s kondicionérem. 

Nový sestřih? Zastřižené konečky udělají velkou službu

Vlasy se přirozeně třepí, čemuž lze zabránit správnou péčí a dobře zvolenou vlasovou kosmetikou. Existuje ale ještě něco, díky čemu s roztřepenými konci zatočíte rychleji. Pravidelné zastřihování od milimetrů až po pár centimetrů umí dělat zázraky a hlavně před létem je opravdu potřebné. V létě vlasy rostou rychleji než obvykle, za pár dní až týdnů máte tak zpátky původní délku. 

Fénujete si vlasy po každém umytí? Není to ideální

Že teplo vlasům škodí, je všeobecně známá věc. Někdy se mu samozřejmě nelze vyhnout – ať už jde o vysoušení či tepelný styling. Jestli něco v létě opravdu omezit, je to ovšem právě používání tepla. Ve spojení s již vydatnými slunečními paprsky bude vlasy výrazně oslabovat.