Vlasy

Jak odbarvit černé vlasy: je to vůbec možné?

Jak odbarvit černé vlasy: je to vůbec možné?

Odbarvování černých vlasů se může proměnit doslova v noční můru pro vás i vašeho kadeřníka. Co musíte dodržet, abyste tuto barvu dokázala úspěšně stáhnout?

Jak se zbavit černé barvy ve vlasech

V zásadě máte dvě „bezbolestné“ možnosti, jak se zbavit černé barvy vlasů. Můžete ji:

  • nechat postupně odrůst
  • ostříhat se rovnou

V prvním případě se ale jen málokterá žena či dívka chce na leckdy poměrně dlouhou dobu několika měsíců až let smířit s dvoubarevným účesem. Ostříhání zase představuje mnohem radikálnější zásah do image, než jaký původně změnou barvy zamýšlíme.

Permanentní barvy obecně nelze z vlasů vymýt, odstín v barvě havraních křídel má navíc pověst zvláště urputného „držáku“, který z vašich kadeří jen tak nezmizí. Pokud ji chcete odstranit v dohledné době, nezbývá vám, než zkusit tuto barvu „zlikvidovat“ odbarvením.

Jak na odbarvení černých vlasů

Tmavá barva vlasů se totiž obecně vyznačuje vysokou mírou nasycení pigmenty. Váš kadeřník vám tak před barvením může navrhnout i hloubkové čištění vlasů.

Teprve pak může přikročit k samotnému odbarvení. V kadeřnickém křesle se nejprve podrobíte diagnostice vlasů s cílem určit dobu potřebnou pro působení peroxidu. Jemné a porézní kadeře totiž vyžadují šetrnější přístup. Peroxid se na vlasech může ponechat v rozmezí 10 až 40 minut.

Stejně tak musí vlasový expert zvolit vhodnou koncentraci. Kadeřník má pro svou práci běžně dostupnou verzi s 3 %, 6 %, 9 % anebo dokonce 12 % peroxidu. Pro představu, 12% peroxid je určen k zesvětlení o 2 až 3 odstíny. Ten už by měl používat výlučně profesionál, při neodborné manipulaci hrozí spálení vlasů i poškození pokožky.

Obecně lze říci, že pro vlasy je mnohem šetrnější použít slabší vyvíječ a nechat ho působit déle. Kromě plošného zesvětlení může váš vlasový stylista jakožto šetrnější postup navrhnout i postupné promelírování vlasů.