KrásaVlasy

Jak na vlasy jako od kadeřníka doma

Jak na vlasy jako od kadeřníka doma

Která žena netouží po kadeřnickém zázraku, který by jí okamžitě vykouzlil lesklou a zdravou hřívu. Ne každá z nás ale má prostor a vůli na časté návštěvy profesionála. Jak můžeme dosáhnout dokonalého vzhledu vlasů snadno v pohodlí domova?

1. Alfou a omegou je zdravá pokožka hlavy

Většina lidí si myslí, že klíčem ke krásným vlasům je pouze odborně aplikovaná barva nebo profesionální úprava. Přitom zásadní je především zdravá pokožky hlavy a vlasových kořínků. Důležité je udržovat pokožku hlavy čistou, hydratovanou a pravidelně ji masírovat, aby se zlepšilo prokrvení. K vyživení pokožky hlavy existují na trhu různá speciální séra obohacená o proteiny, kyselinu hyaluronovou a další. Na suchou pokožku se sklony k lupům může pomoci doma vyrobené tonikum z vody, jablečného octa a tea-tree oleje, jak uvádí časopis Marie Claire.

2. Nechte své vlasy odpočívat

Příliš časté barvení a úpravy mohou vaše vlasy nadměrně zatěžovat. Odborníci radí, že je důležité dát vlasům občas pár týdnů pauzu a nechat je přirozeně růst bez aplikace chemických produktů. Pokud se ovšem bez barvení neobejdete, zkuste sáhnout po ryze přírodních barvách. Vyzkoušejte hennu, která kromě barvení vlasy také vyživuje. Možná vás překvapí, jak krásně bude vaše hříva vypadat i bez profesionální péče.

3. Používejte pravidelně blahodárné masky

K zdravému vzhledu vlasů bez odborné péče mohou pomoci regenerační vlasové masky. Vybírejte ale pouze osvědčené produkty s kvalitními složkami. Případně vsaďte na domácí masky. Jejich výhodou je, že můžete volit ingredience přesně podle vašich potřeb a vyhnout se chemickým ingrediencím, které se nacházejí v průmyslově vyráběných produktech. Na internetu najdete řadu receptů na vlasové masky, se kterými si užijete radost z péče o své vlasy.

4. Vlasy vyživí také obyčejný olej ze spíže 

Pokud nejste typ, který by se pustil do výroby vlasových masek, zkuste kvalitní olej z okolí vaší kuchyně. Může to být olivový, kokosový, mandlový nebo arganový olej. Vmasírujte teplý olej do vlasů a nechte působit po dobu 30 minut až několik hodin. Případně jej vetřete pouze do nejvíce zatěžovaných konečků a neoplachujte jej vůbec, sám se brzy vstřevá. Olej vytváří na povrchu ochranný film, hydratuje vlasy, vyživuje je a zachová jejich přirozený lesk.

5. Omezte přílišné mytí, zkuste suchý šampon 

Vlasoví stylisté radí, nemýt si vlasy příliš často. Maz, který produkuje vlasová pokožka, slouží k vyživování vlasových kořínku a ochraně vlasů. Přílišné mytí také přispívá k rychlejšímu vymývání barvy. Podle Marie Claire může pomoci suchý šampón, který prodlouží cyklus mytí o několik dní a přitom vaše vlasy krásně osvěží. Aplikujte jej těsně před spaním, aby absorboval přebytečnou mastnotu a zbytky vlasové kosmetiky. Jakmile se probudíte, šampon očistěte a můžete si vytvořit oblíbený účes.