KrásaVlasy

Jak na ofinu: 3 tipy pro úpravu vlasů s ofinou roku 2023

Jak na ofinu: 3 tipy pro úpravu vlasů s ofinou roku 2023

Ofina zřetelným způsobem ovlivňuje vzhled obličeje. Pokud se pro ni rozhodnete, je potřeba jí věnovat náležitou pozornost. Ofina může pomoci korigovat tvar obličeje a dokonale podtrhne jeho vzhled. Je však potřeba vybrat vhodný typ. Jak upravit vlasy s ofinou?

1. Typy ofin podle tvaru obličeje

Vlasy s ofinou můžeme upravovat i podle tvaru obličeje. Jaký typ ofiny jednotlivým tvarům sluší?

  • Kulatý tvar obličeje

Pro tento tvar je vhodná dlouhá ofina, která bude odkrývat čelo. Opticky prodlouží tvář. Také může být posazená mírně ke straně a může být jemně sestříhaná, nesmí však zakrývat větší část čela.

  • Hranatý (čtvercový) tvar obličeje

Tomuto tvaru bude slušet ofina, která je lehce zvlnění, může být kratší, bude vzdušnější. Vyzkoušet můžete i posazení na stranu.

  • Srdcový (trojúhelníkový) tvar obličeje

Ten ozdobí ofina klasická jemná a vzdušná. Může směřovat lehce ke straně. Hodí se i prostříhaná patka. Ofina může mít i kratší sestřih, k jedné straně.

  • Protáhlý tvar obličeje

V tomto případě uspějete s ofinou rovnou, která bude zakrývat čelo. Může být posazená i na stranu. Zkuste také delší patku umístěnou k jedné straně.

  • Oválný tvar obličeje

Tento tvar obličeje je univerzální a bude mu slušet jakýkoliv tvar ofiny. Vyzkoušejte třeba asymetrii.

2. Jak upravovat ofinu?

Kromě dobrého střihu představuje základ dokonale upravené ofiny správné foukání. To zajistí fén a kartáč. Pomoci může i horkovzdušná rotační kulma. Pokud chcete dobře upravit ofinu, musíte ji foukat hned od kořínků. Svůj tvar a objem si udrží po závěrečné aplikaci suchého šamponu. Chybí-li vám ráno dostatek času na velkou úpravu vlasů, postačí ofinu navlhčit a lehce vyfoukat. Svému účesu tak dodáte svěží vzhled.

3. Jak pečovat o ofinu?

I když si vyberete vhodný typ ofiny. Nemáte vyhráno. Je potřeba ji udržovat a pečovat o ni. Alespoň jednou za dva měsíce, nebo dle potřeby, je nutno tvar obnovit. Pokud bude ofina upravená špatně, naruší celkovou harmonii obličeje. Dobře zvolená ofina naopak odhalí vaši svůdnost. Pozorujte sama sebe a zjistěte, co vám vyhovuje. Také si nechte poradit od svého kadeřníka. Ten dokáže vaši tvář zvýraznit a odhalí i vaši osobnost.