KrásaVlasy

Jak barvit vlasy bez poškození: 3 šetrné způsoby

Jak barvit vlasy bez poškození: 3 šetrné způsoby

Šediny trápí postupem času téměř každého z nás, a proto se je obvykle snažíme skrýt. Není tajností, že chemické barvy, poškozují strukturu vlasů a spíše jim škodí. Jak si ale udržet hezkou barvu a zároveň si tedy vlasy nezničit? Přinášíme několik rad.

1. Vyzkoušejte přírodní barvy

Nejenže mají tyto barvy téměř totožné vlastnosti jako ty chemické, ale díky použitým esenciálním olejům zbytečně nedráždí pokožku. Při dlouhodobém používání mají navíc pozitivní vliv na sílu, lesk a zdraví vlasů. Jejich výhodou je, že nedokážou radikálně změnit přirozenou barvu vašich vlasů, vydrží 4-6 týdnů, nevyvolávají alergii a látky v nich obsažené jsou šetrné k životnímu prostředí. Zakoupit je můžete v krémové, práškové či gelové podobě.

2. Henna známá již za dob starověkého Egypta

Henna je asi nejstarším známým barvivem, které si oblíbily již Egypťanky, které ji ale nepoužívaly pouze na vlasy, ale také nehty či paže. Co nejtemnější odstín vlasů byl v této době považován za symbol krásy.

Pokud však očekáváte, že z vás blond henna udělá plavovlásku na počkání, nenechte se mýlit. Přírodní barvy totiž nepronikají do samotné struktury vlasu, ale obalují jej zvenčí slabou vrstvou barvy, která se pravidelným používáním postupně zintenzivňuje. Zakoupit můžete také hnědou, černou, červenou či zrzavou hennu. Mějte na paměti, že finální odstín po obarvení závisí i na původní barvě, síle a zdraví vašich vlasů.

Co se týče krytí šedin, buďte trpěliví. Henna pracuje ještě několik dní po aplikaci a barva se tak postupně zintenzivňuje. Pro úplné skrytí šedin však bude potřeba opakovaná aplikace, klidně ihned nebo po 24 hodinách. Při pravidelném barvení se jich ale zcela zbavíte.

3. Barevné spreje nejen na šediny

Pokud byste chtěli vyzkoušet extravagantní barvu či zakrýt šediny, můžeme doporučit spreje na vlasy, které lze zakoupit jak v klasických odstínech, tak třeba v odstínu modré, růžové, zelené, aj. Doporučujeme však, vybírat spíše sortiment přímo od profesionálních vlasových značek než z drogerie. Aplikace je velmi snadná a vydrží individuálně zhruba 3-5 umytí.

Spreje jsou vhodné zejména pokud vám začíná šedivět pár vlasů, které jsou viditelné a chcete je zakrýt. Nemusíte tedy zbytečně barvit celou hlavu, ale pouze několik pramenů či oblast hlavy.