Vlasy

Jak si správně umýt vlasy: Nedělejte běžné chyby

Jak si správně umýt vlasy: Nedělejte běžné chyby

Vlasy si zvládnete sama umýt asi tak od šesti let. Kupujete si šampony, kondicionéry, vlasy si myjete každý den. Moment. Máte si je opravdu mýt každý den? Neškodí jim to? Podívejme se společně na to, jaké jsou nejběžnější chyby při mytí vlasů.

Frekvence mytí vlasů

Pokud se domníváte, že čím častěji si budete vlasy mýt, tím je budete mít krásnější, hluboce se pletete. Přílišné mytí vlasům škodí. Myjte vlasy vždy podle aktuální potřeby (pokud jsou mastné, zpocené…). Pokud se vám vlasy příliš nemastí, myjte je zhruba jednou za tři dny. Vyzkoušet můžete i suchý šampon.

Teplota vody

Vlasy byste si nikdy neměly mýt příliš horkou vodou. Pokud to budete dělat, nejenže si vlasy budete horkou vodou ničit (budou křehké a budou se vám lámat), ale budou se vám i více mastit.

Šampony

Šampon vždy vybírejte podle typy svých vlasů. Jiné šampony se hodí pro vlasy mastné, jiné pro vlasy suché a poškozené. Pokud máte vlasy obarvené, sáhněte po šamponu na barevné vlasy. Používejte pokud možno přírodní šampony bez parabenů. Pamatujte, že není důležité jak moc šampon pění, podle toho se jeho kvalita nepozná.

A jak šampon správně nanášet? Nejprve si šampon dejte do dlaně a potom ho jemně rozetřete na všechny části hlavy. Dělejte pomalé pohyby jako při masáži, nepoužívejte při mytí vlasů nehty. Vlasy si šamponem umyjte dvakrát a šampon vždy důkladně vypláchněte.

Péče o vlasy po jejich umytí

Poté, co opláchnete šampon, použijte kondicionér nebo masku. Tyto produkty však aplikujte vždy jen na vlasy, nikoliv na pokožku hlavy. Kondicionér jemně vetřete do vlasů a nezapomínejte na konečky. Nechte předepsanou dobu působit a vlasy opláchněte.

Vlasy nedrhněte ručníkem (spíše je do něj jen zabalte) a pokud máte ve zvyku vlasy fénovat, nedělejte to příliš horkým vzduchem. Mokré vlasy nečeště a nechoďte také s mokrými vlasy spát.