Krása a módaMóda

Gotický styl oblékání: rafinovaně a sexy díky našim 7 tipům

Gotický styl oblékání: rafinovaně a sexy díky našim 7 tipům

Tento styl oblékání vás možná překvapí. S našimi tipy totiž můžete využít jeho rafinovanosti a přitažlivých kousků gotického stylu oblečení k doplnění svého každodenního outfitu. Ze všech stran na nás kouká Wednesday ze stejnojmenného amerického hororového seriálu. Tato dívka gotický styl oblékání dostala na první příčky trendů v roce 2024. Lidé po celém světě chtějí vypadat jako Wednesday. Jestliže mezi ně patříte i vy, inspirujte se gotickým stylem oblékání v tomto článku!

Korzet

Gotický styl oblékání je lichotivý k ženské postavě, což dokazuje i fakt, že základním prvkem jsou korzety. Měly by být černé v kombinaci s bílou nebo stříbrnou barvou ve formě vyšitých vzorů. Na bocích nebo zádech najdete šňůrky, díky kterým budete mít štíhlejší pas i o dvě velikosti! Push up efekt pro poprsí je samozřejmostí.

Síťované punčochy

Trendy dírkované punčošky můžete nosit i pod roztrhanými džíny. Tento nenápadný prvek bude působit velmi rafinovaně a sexy. Do víru noci je doplňte koženou nebo džínovou sukní.

Choker

Co to je choker? Extravagantní náhrdelník, který těsně obepíná krk. Na první pohled působí jako obojek. V gotickém stylu se nosí chokery černé nebo bílé barvy, které vhodně doplní zbytek outfitu.

Krajky

V gotickém stylu mohou být všude, a to i na výše zmíněném chokeru. Dávejte však pozor na to, abyste svůj výsledný vzhled krajkami příliš nepřekombinovali.

Barvy

Gotickému stylu oblékání vládne černá, černo-bílá, tmavě červená i tmavě fialová.

Vysoké boty

Outfit můžete vhodně doplnit obuví, která je pro gotický styl typická. Jedná se vysoké kožené kozačky se šněrováním. Tyto boty budou vypadat skvěle v džínech i v sukni.

Make-up

Nebojte se sladit s gotickým oblečením i své líčení.

Jaké jsou hlavní znaky gotického make-upu?

  • kouřové líčení očí (nemusí být pouze černé)
  • výrazné řasy
  • červené rty
  • tenké obočí