Krása a módaPleť

Líčení zelených očí na míru: jak nechat vyniknout vaše zelená kukadla?

Líčení zelených očí na míru: jak nechat vyniknout vaše zelená kukadla?

Zelené oči jsou bezesporu výjimečné. Věděli jste, že pouze 2 % světové populace má zelené oči? Pokud tedy patříte mezi majitele zelených kukadel, můžete se považovat za šťastlivce. Na zelenoočku si samozřejmě můžete zahrát i s pomocí kontaktních čoček. Jak na líčení zelených očí, aby vaše krásná barva kukadel ještě více vynikla?

Jak na líčení zelených očí?

Zelené oči jsou neobvyklým přírodním úkazem. Zelené duhovky totiž nemá jen tak někdo a jak už bylo zmíněno, pouze dvě procenta světové populace se mohou pyšnit zeleným pohledem. Jak na líčení zelených očí, aby tahle krásná a výjimečná barva vynikla? Pár tipů bychom pro vás měli, tak rozhodně čtěte dál.

Máte světle zelené nebo tmavě zelené oči?

Pokud jde o líčení zelených očí, záleží na tom, zda jste majitelkou světlých nebo tmavě zelených kukadel. Ať už je to tak či onak, pak platí, že:

  • tmavě zeleným očím dokonale sedí tmavě fialová a sytě růžová barva
  • světle zelené oči vyniknou v kombinaci s pastelově fialovou či baby růžovou

Líčení zelených očí podle barvy vlasů

Při líčení zelených očí vám může hodně pomoci i barva vašich vlasů. Pokud jste zrzka, vsaďte na teplé odstíny zelené a nebojte se je doplnit o zlaté odlesky. Metalická zlatá nechá vaše kukadla krásně vyniknout.

Tmavovlásky mohou své líčení podpořit již zmíněnou růžovou, nebo zkuste zelená kukadla zvýraznit červeným líčením. U blondýnek si dovolíme varovat před použitím typicky studených odstínů, jako je třeba modrá. Ta obecně zeleným očím moc k duhu nejde, tak pozor na ni.

Nebojte se barevné řasenky

Řasenka ani zdaleka nemusí být jen černá. Právě zelenoočky si mohou dovolit, co do barvy řasenky, experimentovat a klidně mohou sáhnout po nějakém barevném modelu. Nejlépe uděláte, když zvolíte řasenku ve stejné barvě, jakou jste vybrali pro oční stíny. Takovému líčení zelených očí dáváme „zelenou“.