Melírování není rozhodně jen pro blondýnky. Proč si nechat udělat také hnědý melír a jak na melírování tzv. tón v tónu?
Jak melírovat vlasy tón v tónu
Barvení tón v tónu je velmi přirozené. Kadeřníci jej používají na zakrytí šedých vlasů a ke kamuflování nežádoucích odrostů. Tím se prodlužuje čas mezi nutnými návštěvami kadeřníka a podobný postup tak i šetří vaše peníze.
Podstatou této kadeřnické techniky je, zjednodušeně řečeno, vybrat takovou barvu, která ladí s podkladovým odstínem a nevytváří příliš silný kontrast. Obecně se doporučuje rozmezí maximálně 2 odstínů.
Použitelná je nejen pro brunetky, ale i pro ostatní barvy. Barvení tón v tónu tak může znamenat například
- měděné odlesky na červených vlasech
- zlaté odlesky na tmavých blond vlasech
V případě brunetek se nabízí dokonce celá řada variant. Vyzkoušet můžete:
- teplé odlesky v barvě mokka kávy v tmavě hnědých vlasech
- popelavě hnědé tóny pro sytě hnědé vlasy
- čokoládové tóny v kombinaci tmavších vlasů
- tmavě červenohnědé melíry do základu tvořeném tmavě čokoládově hnědými vlasy
Zkombinovat samozřejmě můžete i více odstínů dohromady. Ženám s přirozeně teplým podtónem barvy vlasů tak například lichotí propojení tónů v barvě kávy mokka a měděných odlesků.
Jaké jsou výhody melírování tón v tónu
Proč se uchýlit k tomuto typu melírování? Obecnou výhodou jakéhokoli melíru je to, že účes se oživí a vlasy vypadají hustší a objemnější. Navíc si díky němu rovněž můžete efektně „pohrát“ s konturováním obličeje.
Melírování tón v tónu vašim kadeřím zajistí, v případě, že patříte mezi brunetky, navíc i překrásný lesk, díky tomu budou působit zdravěji. To je výhoda oproti obligátním blond melírům, které často zanechávají dojem příliš matných až poškozených vlasů.
Vyniknout dokáže takovýto styling velmi dobře na vlasech, které jsou vyžehlené dohladka, ale také na ležérních plážových vlnách.