Vlasy

Hnědošedá barva na vlasy: Trend roku 2024

Hnědošedá barva na vlasy: Trend roku 2024

Hnědošedý odstín je považován za neutrální. To z pohledu trendů příliš atraktivně nevyznívá. Přesto může být i tato barva velice zajímavá. Co všechno dokáže?

Jak vypadá hnědošedá barva na vlasy

Najít tuto barvu můžete také pod názvem popelavě hnědá. Jedná se o perfektní kombinaci stříbrné a špinavě hnědé. Jedinečný odstín vyniká chladným podtónem.

Nejedná se ale jen o jednu možnost, tato barva může mít řadu variací:

  • pudrově hnědá
  • stříbřitě hnědá
  • kouřově hnědá

Ve všech případech vyhlíží takový tón s nádechem šedé velice elegantně a jeho stěžejní výhodou je, že sluší téměř každé ženě. Lichotí dokonce i světlé až střední pleti, neboť působí velice jemně a s bledou pletí tak nevytváří příliš silný kontrast.

Hledáte-li způsob, jak se proměnit v pravou dámu, právě popelavá může být tou nejlepší volbou. Jestliže nepatříte k ženám, které by šedohnědou ve vlasech měly od přírody, což je reálné, čeká vás cesta ke kadeřníkovi nebo do drogerie pro požadovaný odstín.

Jak nosit hnědošedý odstín

Pokud se rozhodnete tuto barvu vyzkoušet, mějte na paměti, že má sklon ke vzniknu nežádoucích mosazných odlesků. Ty se objevují brzy, už za několik týdnů po barvení. Pokud máte velmi světlé popelavě hnědé vlasy, budete se muset vybavit oblíbenou „zbraní“ všech blondýnek v podobě fialového šamponu.

Do svých vlasů můžete také dodat více stříbrného tónování, pokud si nezvolíte celoplošné barvení, ale k hnědé jednoduše přidáte další rozměr pomocí jiných technik:

  • jemné melíry pro nádech chladných odlesků
  • kompletní prosvětlení pomocí balayage pro dokonalou proměnu
  • ombré pro projasnění vlasů, které není příliš výrazné

Nositelná je šedohnědá barva pro ženy nezávisle na věku. Popelavý odstín je dokonce naprosto ideální pro kamuflování šedin. Jestliže se potýkáte s již šedivějícími hnědými vlasy, vyzkoušejte částečnou balayage s výraznými melíry umístěnými v blízkosti obličeje, kde bývají šediny nejvíce patrné.