Vlasy

Blond melír: Jak na trendy styling v roce 2023

Blond melír: Jak na trendy styling v roce 2023

Blond melír patří mezi klasické vlasové úpravy, které si dámy v kadeřnictví nepřestávají žádat už řadu let. Jak se nosí moderní blond melíry?

Blond melíry jsou stále trendy

Melírování je poměrně složitá kadeřnická technika vyžadující zkušenou ruku i vycvičené oko. Nejde tedy o nic, o co byste měla pokoušet sama s krabičkou z drogerie. Pokud navíc plánujete zesvětlení o více než 2 odstíny, přímo byste podobným pokusem mohla riskovat poškození vlasů.

Blond barva platí za vysoce univerzální a lze říci, že každá žena si může najít tu, která je pro ni ideální. Podobné je to u blond melírů. Tato svoboda však může být i zrádná. Zkušený kadeřník vám tak pomůže najít ideální vzhled, případně přizpůsobí účes, který jste si vybrala. Vy sama nemusíte disponovat dostatkem zkušeností k tomu, abyste posoudila, že vám vybraný styling skutečně padne.

Melír může mít různou podobu, nosí se melíry především jemnější, odvážné dámy sahají ale i po kontrastu. Skvělá je také kombinace několika odstínů, které dodají účesu požadovanou hloubku.

Zkuste například:

  • směs teplých a studených tónů pro špinavě blond vlasy
  • teplé platinově blond melíry v tmavě blond základu
  • balayage v platinově blond ve špinavě blond odstínu
  • spojení studených a teplých odstínů blond pro světle hnědé vlasy
  • světlou blond v medově hnědých vlasech

Jak nosit blond melír

Přirozené melíry, oblíbené v současné době, se vyznačují mírnými přechody jednotlivých barev a slabším kontrastem. Jejich účelem je vás rozzářit a v účesu vykouzlit opticky objem a pohyb. Vaše kadeře se díky této úpravě odlehčí.

Myslete také na to, jak často budete chtít obnovovat svůj účes. Melír standardně vyžaduje obnovu přibližně jednou za 6 až 8 týdnů. Pokud si ale místo klasického melírování vyberete balayage, vydrží vám asi 3 měsíce. U ombré je to pak až 6 měsíců.

Pro udržení vašich kadeří v kondici byste také měla používat optimální kosmetiku. To znamená hlavně bezsulfátový šampon a hloubkově regeneranční kondicionér. Majitelky studeného odstínu budou pravidelně sahat i po toneru.