Krása

Halenky pro starší dámy: Módní trendy jara 2023

Halenky pro starší dámy: Módní trendy jara 2023

Letošní jaro přineslo do módy mnoho nových trendů, halenky nevyjímaje. Módní halenky roku 2023 mají oproti loňským modelům mnohem originálnější střihy, díky čemuž dodávají svým nositelkám více ženskosti. Starší dámy si tentokrát přijdou na své, vybírat mohou z mnoha elegantních modelů vhodných pro ženy všech věkových kategorií. Zde je několik tipů.

Lehká květovaná halenka s volány

Letošním trendem jsou především lehké materiály, jako je šifon, satén a krajka. A co se týče vzoru, jaru 2023 rozhodně vévodí květy. Malé úhledné květy tuto sezńu ustoupily do pozadí, aby je nahradily velké, jasné, odvážné a neobvyklé vzory. Hravé květinové motivy se perfektně hodí do teplých jarních dní a skrývat do skříně je nemusíte ani v létě.

Romantická halenka s nabíranými rukávy 

Co se týče módních prvků, jedním z nejvýraznějších jsou tuto sezóny volány a nabírané rukávy. Naším dalším tipem je romantická saténová halenka s dlouhými nabíranými rukávy. Při výběru takové halenky volte raději volnější střih, aby top působil vzdušně a jemně. Vzhledem k vzdušnosti modelu jsou vítány jakékoliv barvy a vzory. Vybrat si můžete například z trendy šeříkové nebo zelenkavé. Nic rozhodně nezkazíte ani klasickou bílou nebo pastelovou růžovou.

Elegantní halenka s vysokým výstřihem

Pokud si žádáte formálnější decentní model, zaměřte se ve výběru na halenky s vysokým výstřihem. Můžete si pořídit univerzální bílou, nebo dát přednost nějakému z módnějších odstínů. Žádané jsou hluboké černé tóny, čokoládová, tlumená vínová, tmavá oranžová či sytě zelená. Tyto tmavší odstíny je vhodné kombinovat s klidnějšími, základními a tlumenými odstíny, aby nedošlo k přetížení vašeho vzhledu spoustou barev.

Asymetrická halenka volného střihu

Nonšalantní vzhled a velkou porci originality vám dodá trendy asymetrický střih. Halenka může mít prodlouženou zádovou část nebo asymetrický předek. Ve volném střihu jsou tyto halenky ideální volbou pro plnoštíhlé dámy. Materiálem může být šifon, popelín, satén atd. Náročnější dámy, které jsou připravené na módní experimenty, mohou přidat drobné volány. 

Nadčasová košilová halenka

Klasická bílá nebo pastelová jsou skvělými odstíny pro nadčasové košilové blůzy. Výhoda světlých odstínů tkví ve velkém množství kombinací s jinými barvami a vzory. Pokud si takovou halenku pořídíte, určitě si ji zamilujete a bude ji často nosit ke kalhotám i sukním všech různých střihů a materiálů.