Krása a módaVlasy

Francouzský cop z ofiny: snadný návod, jak si ho zaplést krok za krokem

Francouzský cop z ofiny: snadný návod, jak si ho zaplést krok za krokem

Zaplést si francouzský cop z ofiny není tak složité, jak se možná na první pohled zdá. Francouzské copy vypadají na pohled moc pěkně – jsou romantické, trochu elegantní a zároveň působí ležérně. Díky jednoduchému návodu vás naučíme zaplést francouzský cop z ofiny pěkně krok a krokem.

Jak si zaplést francouzský cop z ofiny? Až tak složité to není!

Láká vás zapletený francouzský cop z ofiny, ale bojíte se, že je to příliš náročné? Věřte, že to tak možná vypadá, skutečnost je ale taková, že s trochou cviku a špetkou trpělivosti to zvládne úplně každý. Máme pro vás návod, se kterým si francouzský cop z ofiny zvládne zaplést úplně každý. Takže i vy!

Návod krok za krokem

Chcete se naučit zaplétat francouzský cop z ofiny? Pak jste tady správně. Níže najdete snadný postup. Cvičte a brzy dostanete do rukou ten správný cvik, díky kterému pro vás tento úkol bude hračka.

Krok první: rozčešte si vlasy

Nejdříve si vlasy důkladně rozčešte. Jedině tehdy se bude dát s vlasy pěkně pracovat, nebudou se nikde cuchat ani motat. A to je důležité.

Krok druhý: udělejte si pěšinku na stranu

Rozhodněte, na jakou stranu budete francouzský cop z ofiny zaplétat. Na hlavě si udělejte pěšinku buď na levou, nebo na pravou stranu.

Krok třetí: připravte si základ

Uchopte do rukou silnější pramen vlasů z ofiny a ten poté rozdělte do tří menších pramínků. Ty vytvoří základ pro francouzský cop z ofiny.

Krok čtvrtý: začněte zaplétat

Nejdříve udělejte 3-4 řady ze tří základních pramínků. Cop veďte po jedné straně hlavy, postupně přidávejte z každé strany po pramínku – vlasy přidávejte k původním pramenům. Nebojte se francouzský cop z ofiny utahovat, aby pěkně držel. Důležité je vést ho podél hlavy směrem dozadu.

Krok pátý: zakončete

Záleží jen na vás, jestli si zapletete všechny vlasy, nebo do copu zapletete jen ofinu a část vlasů, zatímco zbytek necháte volně rozpuštěný. Tak či onak je potřeba francouzský cop z ofiny zakončit gumičkou, aby se vám nerozplétal.