Krása a módaMóda

Svatební šaty po padesátce: jak si správně vybrat v roce 2024

Svatební šaty po padesátce: jak si správně vybrat v roce 2024

Láska kvete v každém věku a říká se, že na každého z nás někde čeká ta druhá polovina. Osudovou lásku tak můžete potkat už ve dvaceti, nebo také ve čtyřiceti nebo v padesáti. Čím starší je nevěsta, tím náročnější může být výběr svatebních šatů. Podle čeho vybrat svatební šaty po padesátce? Poradíme vám!

Jak vybrat svatební šaty po padesátce?

Máte za sebou významný životní milník v podobě překročené padesátky, zároveň je jeden neméně podstatný milník teprve před vámi – svatba. Hlavou se vám honí myšlenky, jak vybrat svatební šaty po padesátce? Je vám jasné, že už si nemůžete dovolit tolik, co mladinké nevěsty a že se vaše svatební šaty musí držet určitých pravidel.

Jak správně vybrat svatební šaty po padesátce? Jaké by měly být? A jaké naopak ne? S výběrem vhodných šatů pro váš výjimečný den se vám vynasnažíme pomoci!

Důležité je, abyste se cítila krásná

Je jedno, jestli se vdáváte ve dvaceti nebo v padesáti – v tento den se musíte cítit krásná. Dejte na své pocity a svatební šaty vybírejte podle toho, co se vám líbí a v čem se cítíte dobře. Výhodou vyššího věku jsou zkušenosti a nabité sebevědomí, které se nebojte využít.

3 pravidla pro výběr svatebních šatů

Pokud přeci jen chcete určité vodítko, jak vybrat svatební šaty po padesátce, můžete se držet této trojice pravidel. S nimi jistě dokážete najít to pravé:

  • Barva
  • Střih
  • Délka

Barva

Myslíte si, že se bílé svatební šaty po padesátce nehodí? Omyl. Co se barev týče, bílá není tabu, zrovna jako kterákoli jiná. Zvolte takovou barvu, která se vám líbí a která vám sluší. To je základ.

Střih

Cítíte-li se dobře v pouzdrových šatech obepínajících postavu, klidně se v nich vdávejte. Chcete-li zamaskovat nedostatky, vyberte si šaty takového střihu, které schovají silnější boky nebo větší bříško.

Délka

I zde záleží na tom, v čem se cítíte. Jasně, žena vašeho věku už se nemusí promenádovat v šatech těsně pod zadek, protože máte svoji úroveň. Nebojte se ale šatů nad kolena, nebo klidně zvolte delší. Je to váš den a vaše volba.