Vlasy

Náušnice na celé ucho: Hit roku 2024, jak ho nosit?

Náušnice na celé ucho: Hit roku 2024, jak ho nosit?

Náušnice jsou klasickým módním doplňkem žen v naší kultuře. Kromě klasických náušnic třeba v podobě kruhů je ale můžete nosit i jinak. Jak vypadají náušnice na celé ucho?

Co jsou náušnice na celé ucho

Zpravidla se pod tímto pojmem v klenotnictvích objevují velké náušnice, které sahají přes celý lalůček. Někdy se tento typ označuje také jako záušnice.

V dolní části vyžadují většinou propíchnutou dírku, zatímco v horní části ucha se pouze navléknou, případně jsou na svém místě zajištěny klipsem. Nemusíte si tak zpravidla kvůli nim nechávat udělat další piercing chrupavky.

Některé náušnice nejsou zapovězeny ani nositelkám, které nemají uši propíchnuté vůbec. I na ušním lalůčku drží tyto modely pomocí klipsu, není tak potřeba mít propíchnutou ani jedinou dírku.

Vybrat si můžete z celé řady motivů, jako jsou:

  • hvězdy
  • květiny
  • motýli
  • geometrické tvary

Další možnost pak představují náušnice, které jsou tvořeny peckou nebo kroužkem v ušním lalůčku. S ozdobou v oblasti chrupavky jsou potom spojeny elegantním řetízkem.

Jak nosit náušnice na celé ucho

Ve všech případech se jedná o velmi výrazný šperk, který přitahuje pozornost. Skvěle vynikne hlavně u majitelek krátkých vlasů. Pokud nosíte delší hřívu, můžete si vyčesat culík a dát tak náušnici prostor k tomu, aby poutala pozornost.

Může se jednat o náušnici jednotlivou, kterou elegantně zkombinujete s jiným typem na druhém uchu. Tento typ se ale prodává i klasicky v párech. Toto poněkud konzervativnější pojetí má svoje místo i na společenských událostech, jako jsou svatby nebo plesy.

Pokud se jedná o jednotlivou náušnici prodávanou samostatně, je potřeba si zkontrolovat, zda je určena na levé nebo na pravé ucho.

Jinak zde platí podobné zásady jako u výběru jiných náušnic: Zvolte si takové provedení, které se hodí k vašemu stylu. Z pohledu materiálu zhodnoťte nejen vzhled, ale i případnou snášenlivost kovu, která zejména u bižuterie, ale i u zlata či stříbra nemusí být optimální.