Zdraví

Fitness postava: 6 důvodů, proč na sobě zamakat a mít fitness figuru

Fitness postava: 6 důvodů, proč na sobě zamakat a mít fitness figuru

Fitness postava je tajným snem nejednoho z nás. Při pohledu do zrcadla je málokdo spokojený s jeho odrazem. Možná byste i vy sami na sobě něco změnili – zpevnili zadek, zhubli bříško, posilnili stehna. Je-li vaším cílem fitness postava a chybí vám motivace, my ji pro vás máme.

Fitness postava jako cíl: 6 důvodů, proč mít vyrýsovanou figuru

Kolikrát už jste přistihli sami sebe, že si prohlížíte fotky na sociálních sítích a nahlížíte na profily lidí, kteří chodí pravidelně cvičit? Kolikrát jste zatoužili vypadat jako oni? Fitness postava není jen o tom, jak budete vypadat. Je mnohem více důvodů, proč na sobě začít makat a udělat něco pro svou vizáž i celkové zdraví.

Důvod první: super záliba

Každý by měl mít nějaký koníček, tak proč ne zrovna cvičení a návštěvu fitness centra? Fitness postava se nevyčaruje přes noc, chce to disciplínu a řád. Najděte v sobě odhodlání a udělejte z cvičení svoji zálibu.

Důvod druhý: lepší zdraví

Každý pohyb se počítá. Nejenže díky pravidelnému pohybu zhubnete, zpevníte tělo, budete vypadat lépe. Ale zároveň celkově podpoříte své zdraví.

Důvod třetí: vyšší sebevědomí

Fitness postava může být důvodem, proč se budete cítit lépe ve svém těle. A když se budete cítit lépe, budete se líbit sami sobě a to se pozitivně odrazí na vašem sebevědomí.

Důvod čtvrtý: endorfiny

Endorfiny jsou chemické látky, které se do našeho těla vylučují během fyzické aktivity a také po ní. Tyto látky se nám uvolní do mozku a navodí nám pocity sebedůvěry a my získáme pocit, že dokážeme cokoli.

Důvod pátý: cílevědomost

Když si dáte za cíl, že zlepšíte svoji kondici a svého cíle skutečně dosáhnete, stanete se cílevědomějším člověkem. A být cílevědomý rozhodně není na škodu.

Důvod šestý: přátelé

Ano, fitness postava je něco, co děláte pro sebe. Při návštěvě fitness centra, nebo třeba plovárny, venkovních hřišť a podobně můžete narazit na lidi se stejným koníčkem, jako máte vy. A stanou se z vás přátelé.