Krása a módaMóda

Letní šaty pro baculky: Jak zvolit ty nejlepší v roce 2023?

Letní šaty pro baculky: Jak zvolit ty nejlepší v roce 2023?

Milé baculky, jestliže jste se obávaly nošení šatů v létě, je na čase zahodit všechny pochybnosti stranou a pořídit si hned několik kusů šatů do vaší skříně. To, že jste baculky totiž neznamená nutnost svá kila navíc skrývat. Můžete je ukázat decentně a zároveň se u toho cítit skvěle. Jak na to? Poradíme vám!

Opravdu baculkám sluší letní šaty?

Odpověď zní ano! Sluší a hodně. Stačí si ty správné šaty jednou obléct na sebe a pravděpodobně už je nikdy nebudete chtít sundat. Sama možná přijdete na to, že letní šaty budete moct nosit i v zimě pod bundou, protože je nebudete chtít odložit do skříně ani v chladném počasí. Ale jaké šaty tedy vybrat, aby baculkám slušely?

Je důležité znát své přednosti

Ze všeho nejdříve si odpovězte na otázku, jaké jsou vaše tělesné přednosti. Podle toho totiž budete postupovat dál a budete si jistá výběrem těch správných letních šatů.

  • Máte objemný hrudník, takže byste ráda světu rafinovaně a decentně zároveň ukázala své poprsí? V tom případě si kupte letní šaty s výstřihem do V, protože právě tento typ výstřihu vaší postavu nejen opticky prodlouží, ale také strhne pozornost k hrudníku a okolí si potom nevšimne většího bříška nebo stehen.
  • Máte typ postavy Y, což znamená, že vaše horní polovina těla je objemnější, zato lýtka a nožky máte hubené a dlouhé? V tom případě zvolte šaty, které budou končit u kolen a ukažte světu své nohy.

Ty nejlepší letní šaty pro vás

A teď už konečně ke správnému výběru.

  • Co se týče barev, nemyslete si, že s pár kily navíc musíte zůstávat u černé a tmavých odstínů. Léto si vysloveně žádá svěží a veselé tóny, proto se nebojte a s barvami experimentujte. Jestliže jste opálená od sluníčka, zkuste světle žluté letní šaty nebo pastelově modré.
  • Nejdůležitější však bude střih a materiál. Baculky by měly oblékat splývavé šaty střižené do áčka. Důležité je, aby byly volnější, což oceníte především v letních horkých dnech. Mohou být i asymetrické (vepředu kratší, vzadu delší), takový střih letních šatů vám totiž bude také lichotit.

Vždy však myslete především na to, abyste se ve svých letních šatech cítila dobře!