KrásaMódaPleť

Festivalový look 3krát jinak: Ozdobte si tvář a zazáříte ve dne i v noci

Festivalový look 3krát jinak: Ozdobte si tvář a zazáříte ve dne i v noci

Festivalová sezóna je tady a spolu s ní přichází také šance užít si hudbu, umění a radostné okamžiky s přáteli. Pro ženy je součástí festivalového zážitku také vytvoření jedinečného párty vzhledu. Víte, jak na festivalu zazářit? Kreativní líčení a ozdoby na tváři jsou to pravé. Mohou přidat nejen na kráse, ale dodají i nadšení a zářivou atmosféru do vašeho festivalového stylu. Pokud chcete na festivalu zářit ve dne i v noci, projděte si následující tipy a triky, které vám pomohou vytvořit nezapomenutelný festivalový look.

#1 Třpytky a lesk, to k festivalům patří

Glitry a lesk jsou nerozlučnou součástí festivalového looku. Nesázejte přitom jen na oblečení – přidejte si třpytky také na lícní kosti, pod oči nebo je vetřete do vlasů. Glitry dodají vašemu vzhledu nádech zábavy a magie. 

TIP: Kde sehnat třpytky na tvář? Existují různé druhy glitrů, jako jsou gelové, suché nebo samolepící, takže si vyberte ten, který vám nejvíce vyhovuje. 

Glitry a lesk jsou nerozlučnou součástí festivalového looku
Glitry a lesk jsou nerozlučnou součástí festivalového looku

#2 Nebojte se barev, pozor ale na LGBT duhu

Festivaly jsou jednoduše časem pro vyjádření vaší kreativity a hravosti, takže se nebojte hrát si s barvami. Použijte výrazné a živé odstíny, které budou zářit na pódiu i na slunečním světle. Lesklé a fluorescenční barvy jsou oblíbenou volbou mezi festivalovými nadšenci a snadno s těmito pestrými barvami vytvoříte atraktivní look. Pozor ale, abyste skrze barvy nevyjádřili, co nechcete – vyhněte se typickým barvám komunity LGBT. 

Vsaďte na barvy, které svítí v noci
Vsaďte na barvy, které svítí v noci

#3 Své kouzlo udělá také facepainting – malování na obličej

Malování na obličej není jen dětskou radovánkou. Dobrou službu vykoná i na hudebním festivalu. Vyrážíte-li s kamarádkou, můžete si tváře pomalovat navzájem – skvělou volbou pro noční hudební festivaly jsou barvy, které svítí v noci. A pokud zatím nemáte zkušenosti s malováním na obličej, můžete využít speciální šablony, se kterými vytvoříte i složitější vzory a tvary jednoduše a přesně.

Na festival se hodí také malování na obličej
Na festival se hodí také malování na obličej

Zajistěte ozdobám na tváři trvanlivost

Nezapomeňte, že na festivalu budete mít často dlouhý den, takže je důležité zajistit, aby vaše líčení a ozdoby zůstaly na svém místě. Použijte fixační sprej, který zajistí trvanlivost vašeho uměleckého díla a zabrání rozmazání. Trikem, jak upevnit ozdoby na tváři, je také možné použití laku na vlasy, který třpytky zafixuje. Pozor ovšem na déšť, ten může celý make up snadno smazat.

Zajistěte ozdobám na tváři trvanlivost
Zajistěte ozdobám na tváři trvanlivost

Inspirujte se na sociálních sítích

Pokud vám schází jistá dávka kreativity, nezoufejte. Předtím, než se pustíte do tvorby, se můžete inspirovat na sociálních sítích nebo na internetu. Prohlédněte si umělecká díla a fotografie z festivalů minulých let nebo rovnou vyhledejte festivalové líčení a ozdoby. Inspirace může přijít z různých zdrojů, ať už je to příroda, hvězdná obloha nebo etnické motivy. Zkuste najít styl, který vámi rezonuje, jistě přijdete na motiv, který odpovídá vaší osobnosti.

Užijte si festival s přáteli plnými doušky
Užijte si festival s přáteli plnými doušky