Vlasy

Falešný odrost jako hit roku 2024: Jak na něj?

Falešný odrost jako hit roku 2024: Jak na něj?

Odrosty v dobách minulých znamenaly jediné: Je nejvyšší čas vyrazit ke kadeřníkovi. Nechcete ale svému účesu věnovat péči každých pár týdnů? Pořiďte si odrost falešný. Co to znamená?

Co je to falešný odrost

Odrosty jsou noční můrou především odbarvených blondýnek. Prozrazují na vás nemilosrdně jednak to, že plavou kštici vám nenadělila příroda, ale i to, že jste si tentokrát nestihla dojít včas ke kadeřnici.

Módní faux pas se však v poslední době proměnilo v trend. Česky se tato technika nazývá falešné odrosty, angličtina ji označuje jako shadow root. Její podstatou je to, že se ke kořínkům vlasů cíleně nanese tmavší barva, a to cca o 2 tóny.

Ta následně přechází ve světlejší délky. Přechod má být v maximální možné míře přirozený. Toho docílíme jednak záměrně nerovnoměrným aplikováním barvy. Tento efekt do účesu přidává hloubku a připomíná melírování formou balayage. Důležité je také pro harmonický výsledek vybrat k sobě barvy ze stejného barevného spektra, tedy buď studené, nebo teplé.

Jaké jsou výhody falešného odrostu

Tento postup je ideální především pro brunetky, které si přejí kadeře zesvětlit a současně se nechtějí už po několika týdnech trápit s odrosty. Sexy plavá kštice je totiž v tomto směru poměrně „nevděčná“, dobarvovat se musí každých 4 až 6 týdnů.

To jednak bere čas a také poměrně podstatným způsobem zasahuje do rozpočtu. Falešné odrosty obě nevýhody snadno vyřeší. Bude stačit je obnovit přibližně každé 3 měsíce. V mezičase navíc vyžadují jen velmi jednoduchou péči. Ta by především měla zahrnovat:

  • bezsulfátový šampon
  • kondicionér

Vzhledem k tomu, že svoje prameny nebudete muset „trápit“ tak často peroxidem, příznivě se to podepíše i na jejich kvalitě. Falešný odrost je řešení, které vám dovolí zůstat trendy, ale neničit si vlasy.

Jak vytvořit falešný odrost

Ideálním obdobím, kdy si nechat podobnou vlasovou změnu vytvořit, je hlavně léto. Hříva s touto formou lehkého ztmavení totiž působí velmi přirozeně a do určité míry se tak tento barvicí postup „veze“ na vlně efektu, který se snaží předstírat, že šikovné ruce kadeřnice se vašich kadeří ani nedotkly a vše je dílem přirozeného vyšisování ze slunce.

Spolehnout se na kadeřnici je skutečně důležité. Při domácím barvení především riskujete, že bude výsledný odstín příliš tmavý. Připravte se na to, že nějakou dobu si v kadeřnickém křesle pobudete. Vytvořit podobnou úpravu běžně trvá 2,5 až 4 hodiny.

A pozor, ačkoli vídáme nejčastěji falešné odrosty u blond vlasů, prakticky je možné je vytvořit s jakoukoli barvou včetně zrzavé nebo šedé.