Krása

Dlouhé nalepovací nehty: Objevte moderní verzi roku 2024

Dlouhé nalepovací nehty: Objevte moderní verzi roku 2024

Nechcete nebo nemůžete nosit natrvalo gelové či akrylové nehty, přesto sníte o dlouhých nehtech? Existuje i varianta těch nalepovacích. Jak se používají a jak jsou na tom s výdrží?

Co jsou nalepovací nehty

Nalepovací nehty jsou produktem, který si možná pamatujete z dětství jako nepříliš přirozeně vyhlížející plastový výrobek v extravagantních barvách.

Moderní verze těchto dlouhých nehtů už ale ušly velmi dlouhou cestu a nosit je rozhodně můžete i jako dospělá. Ostudu si s nimi vzhledem k provedení určitě neuděláte. Vyrábějí se ze stejného materiálu jako v salónu, to znamená:

  • gelové nehty
  • akrylové nehty

Dlouhé nalepovací nehty v různých barevných variantách seženete v každé drogerii nebo na internetu, například v obchodech s dekorativní kosmetikou.

Jak aplikovat nalepovací nehty

Některé z nich mají na spodní straně lepicí polštářek (press on), jinak se k nim prodává speciální kosmetické lepidlo, kterým nehty sama jednoduše přilepíte. Lepidlo je možné přizpůsobit vašim individuálním potřebám, seženete tak produkty pro vegany, pro alergiky nebo jedince s citlivou pokožkou.

Samozřejmě je nutné vyhnout se aplikaci lepidla a používání umělých nehtů v okamžiku, kdy máte ty vlastní poškozené nebo napadené konkrétním onemocněním.

Pokud po ruce lepidlo nemáte, můžete zvolit i některé možnosti alternativní:

  • lak na nehty
  • oboustranná lepící páska

Používání jakýchkoli jiných lepidel než těch navržených pro tento účel jednoznačně nelze doporučit. Určitě se vyhněte oblíbenému „lidovému“ receptu doporučujícímu užití lepidla vteřinového, přestože některé uživatelky přísahají na to, že s ním manikúra opravdu drží. Jednoduše má tento prostředek úplně jiný účel.

Jak jsou na tom nalepovací nehty s výdrží

Počítejte s tím, že se jedná o spíše jednorázovou záležitost na večer. Výdrž těchto nehtů činí při opravdu dobré péči 3 až 4 dny.

Nevýhodou tak jednoznačně je, že na nehty musíte být opatrná. Zpravidla nesnesou vyšší zátěž a i tak je vhodné mít s sebou pro jistotu i na večírek či jinou událost v kabelce náhradní nehet a lepidlo. Předejte tím nepříjemnému poničení vaší dokonalé manikúry.

Potřebujete-li je sundat cíleně, učiňte tak namočením do teplé vody nebo s pomocí odlakovače. Příležitostné nošení i šetrné sundávání mnohem méně zatěžuje vaše vlastní nehty.