Vlasy

Světle plavé vlasy: Jak je nosit a jak o ně pečovat?

Světle plavé vlasy: Jak je nosit a jak o ně pečovat?

Plavovlásky jsou velmi atraktivní. A tento úžasný odstín si můžete dopřát i v okamžiku, kdy k vám příroda byla poněkud skoupá. Komu sluší světle plavé vlasy a jak je nosit?

Jak nosit světle plavou barvu

Světle plavá nebo světlá blond je barva, která se pohybuje jednoduše na světlejším spektru blonďatých vlasů a blíží se až k bílé. Označit tak lze širokou škálu odstínů:

  • vanilková
  • popelavá
  • platinová
  • bílá
  • šampaňská
  • stříbrná

Tato variabilita umožňuje téměř každé zájemkyni, aby si našla ten „svůj“ vhodný odstín. Blond je dostupná každé ženě, která má dostatek sebevědomí a odhodlání ji nosit.

Profesionální kadeřníci nicméně ze své zkušenosti varují: Asi polovina žen začne nejpozději po několika dnech změny vizáže litovat. Nesnažte se tak ke svému účesu přistupovat příliš radikálně a naslouchejte v kadeřnictví pečlivě hlasu vlasového stylisty.

Společně byste měli zhodnotit především podtón pokožky. Ten vám napoví, k jakému barevnému typu se řadíte. Zodpovědně se tak budete moci rozhodnout, jaká podoba plavé je pro vás nejvhodnější.

Jak pečovat o blond kadeře

U mnohých odbarvených blondýnek připomíná jejich kštice místo lesklého závoje, který okouzluje široké okolí, spíše slámově žlutý chemlon.

Plavé vlasy mohou vypadat luxusně, pokud se jim naučíte věnovat patřičnou péči. Odbarvováním se prameny vždy poškodí. Jsou proto oslabené, ve zvýšené míře mohou být suché, křehké a lámavé. O lesk a vitalitu je může připravit dokonce i pobyt na slunci nebo v chlórované vodě.

To by měla zohlednit volba kvalitního šamponu a kondicionéru. Kondicionér je žádoucí u zesvětlených vlasů používat spolu se šamponem vždy. Zhruba jednou týdně můžete své hřívě dopřát i intenzivní vyživující kúru. Ta vlasům zajistí výživu a hydrataci.

Kromě toho, že byste o ně měla pečovat, je vhodné je dalšími „zákroky“ neničit. Znamená to nesušit na nejvyšší teplotu a pokud možno si definitivně odpustit úpravu kulmou a žehličkou.

Do vaší pravidelné rutiny by měly patřit i nůžky. Konečky jsou velice náchylné na mechanické poškození a mohou se vám třepit. Je proto žádoucí je pravidelně stříhat. Nezapomeňte na to přibližně každých 8 týdnů.