Vlasy

Falešné odrosty: z nechtěného problému k módnímu trendu roku 2024?

Falešné odrosty: z nechtěného problému k módnímu trendu roku 2024?

Odrostů se některé ženy usilovně snaží zbavit. Ale původní neklamný důkaz toho, že na kadeřníka nebyl čas, se stává trendem. Jak to?

Co jsou falešné odrosty

Jako falešné odrosty označujeme vlasy, které jsou u kořínků tmavší. Napodobují tak vlastně stav, kdy vlasy přirozeně odrůstají. Pro řadu žen je podobný styling velice vítaný, základní výhody má totiž hned dvě:

  • působí velmi přirozeně
  • není náročný na údržbu

Doporučuje se hlavně blondýnkám. Vytvoří se jednoduše. Nechat svoje kadeře můžete jednak skutečně odrůstat. Případně o tmavší odrosty svou kadeřnici požádejte hned.

Po odbarvení a dotónování vlasů se na oblast těsně u kořínků nanáší toner, který je nejméně o dva 2 odstíny tmavší než základová barva. Barva by měla vytvářet přirozený barevný přechod od tmavého odstínu ke světlému. Kadeřník vlasy lehce vystínuje, čímž dodá účesu tvar.

Ideální je podobný účes hlavně v okamžiku, kdy k zesvětleným vlasům nosíte vlastní přirozeně tmavší barvu obočí. Sladění odrostů s jeho odstínem vytvoří decentní spojení. Nebudete tak nad očima mít nápadné tmavé oblouky, které „prásknou“ na první dobrou, že vaše sexy blond je peroxidová.

Falešné odrosty jako nositelný trend

Falešné odrosty jsou ideální pro ženy každého věku. Profesionální kadeřnice ujišťují, že podobný styling sluší dokonce i zralým dámám.

Experimenty, které vídáte na Instagramu, jsou často nositelné jen ve věku, kdy je vám krátce přes dvacet a díky přirozenému půvabu mládí „unesete“ mnohé. Falešné odrosty však reprezentují naprosto nositelný trend.

Podle stylistů se za popularitou dříve nemyslitelných tmavých odrostů v blond vlasech ukrývá ještě jeden důvod: Tmavé kořínky vlasů si „hrají“ na mládí. Předvádějí totiž, že nemáte v tmavých vlasech šediny.

A podprahově tak signalizují, že strach z věku a vrásek a dalších neduhů se vás ještě netýká. Iluzi věčného mládí se tímto způsobem snaží navodit nejedna celebrita včetně Jennifer Aniston nebo Elle Macpherson.