Vlasy

Špinavá blond barva na vlasy: proč je trendy a jak se o ni starat?

Špinavá blond barva na vlasy: proč je trendy a jak se o ni starat?

Špinavá blond je odstín, který nemá příliš lichotivě vyznívající název. Přesto může jít o zajímavou barvu vlasů. Jaká vlastně je a ke komu se hodí?

Špinavá blond je velmi lichotivá

Škála odstínů blond je téměř nepřeberná a pro každou ženu tak může kadeřník vytvořit takovou barvu, která dokonale podtrhne její rysy. To ale na druhou stranu vede k nejasnostem ohledně toho, jak vlastně jednotlivé odstíny vypadají a co je pro ně charakteristické.

Někdy tak máme tendenci plavý odstín, s nímž si tak trochu „nevíme rady“ popsat jednoduše právě termínem špinavá blond. Napadlo by vás ovšem podobný tón chtít po svém kadeřnici? Že ne? Mělo by, protože má řadu předností.

Co je to špinavá blond

Popisován bývá tento druh blond jako vyvážené spojení světlých a tmavých tónů. Jedná se o středně tmavý až tmavý blond odstín s hnědými podtóny. Právě ty způsobují onu typickou „špinavost“. Díky tomu získává tato barva určitou rozměrnost a také je nenáročná na další údržbu.

Sáhnout po ní můžete, pakliže si přejete nenásilnou formou přejít z blond vlasů na tmavší odstín. Ovšem využitelnost tohoto odstínu je i opačná, můžete se nechat odbarvit na špinavou blond i tehdy, toužíte-li po plavých kadeřích, ale nechcete se pustit do příliš radikálního zesvětlení.

Jak se starat o špinavou blond

Do své vlasové péče byste určitě měla zařadit:

  • šampon
  • kondicionér
  • toner

Vyberte si především produkty na barvené vlasy. Pomohou vám udržet novou barvu lesklou a zářivou. Pokud jste navíc absolvovala zesvětlení, vaše kštice může být v důsledku toho oslabená a poškozená. Hydrataci a výživu byste jí tak měla dodat prostřednictvím speciální masky.

Hodit se vám bude i toner na vlasy. Sáhnout můžete po oblíbeném fialovém šamponu. Ten pomáhá účinně ve vlasech neutralizovat žluté až mosazné tóny. V tomto ohledu primárně záleží na typu pleti, odstín špinavé blond lze ponechat i v přirozené teplejší karamelově-zlaté kombinaci, pokud vám sluší.