Vlasy

Melír na černé vlasy: ke komu se hodí a jak na něj v roce 2024?

Melír na černé vlasy: ke komu se hodí a jak na něj v roce 2024?

Máte černé vlasy a chcete do nich vnést nový náboj? S čím musíte počítat, než se je rozhodnete promelírovat?

Hodí se na černé vlasy melír?

S černými vlasy budete sexy, svůdná a sofistikovaná. Pokud svým kadeřím chcete dodat trochu života, měla byste zvážit aplikaci melírů. To ale nemusí být tak jednoduché.

Dokonce i některé kadeřnice vám budou přesvědčeně tvrdit, že je lepší černé prameny nechat tak, jak jsou. Většinou však podobné názory pramení jednoduše z nezkušenosti. Černovláska může totiž s melírem vypadat stejně skvěle jako brunetka či blondýnka.

Pro majitelky uhlově černé kštice existuje řada variant, které lichotí různým odstínům pleti, každé textuře vlasů i osobitému stylu. K černému odstínu se hodí například:

  • karamelově hnědá
  • máslová blond
  • medová blond
  • platinová blond
  • měděné odlesky
  • odstín mléčné čokolády
  • směs tmavě a světle hnědých tónů

Lze tak říci, že spektrum použitelných barev je téměř neomezené. Důležité je jednak, aby výsledný odstín optimálně ladil k vašemu typu, ale také to, aby byl výsledek adekvátně přirozený.

Jak na přirozený melír v černých vlasech

Znamená to především nevytvářet klasický kontrastní melír v silných pruzích, ale dát přednost jemným proužkům zesvětleným až několik centimetrů od kořínků.

Díky tomu se světlejší tón přirozeně prolne s tmavším základem. Můžete si tak dovolit i razantnější zesvětlení, nikoli pouze přirozené melírování tón v tónu. Pokud si naopak přejete vysloveně nenápadný efekt, vsaďte na tmavší hnědou nebo modrou. Modré odlesky budou ve vlasech dokonce patrny pouze na přímém slunci. Nejlépe se k tomuto účelu hodí temně safírově modrá.

Samozřejmě zcela ideální jsou pro tmavé vlasy techniky jako ombré nebo balayage. Ty mají přirozenost přímo „v popisu práce“, a navíc díky tomu, že se zesvětlují jen některé prameny, představují menší zátěž pro vlasy.