Krása a módaVlasy

Drdol na stranu: jednoduchý originální a sexy účes pro rok 2024

Drdol na stranu: jednoduchý originální a sexy účes pro rok 2024

Drdol je účes, který má nespočet různých variant. Od jednoduchých, které si každá šikovná žena dokáže na vlasech vytvořit i sama, až po komplikovaná díla, na kterých i zručná kadeřnice stráví několik hodin času. Klasické varianty se však mohou snadno okoukat. Drdol na stranu je proto originální a vítanou změnou.

Drdol na stranu jako formální pracovní účes

Pokud často pracujete s lidmi a zaměstnavatel či okolnosti po vás vyžadují určitou reprezentaci, možná přemýšlíte nad nějakým neotřelým účesem, kterým byste rozbila neustále se opakující nudu. Pokud přikyvujete, pak je tady drdol na stranu právě pro vás. Postup vás navíc při ranní přípravě nijak zvlášť nezdrží.

Postup je snadný a rychlý

  • Oddělte vrchní část vlasů a začněte zaplétat francouzský cop
  • Postupujte podle návodu
  • Konec copu upevněte gumičkou
  • Volný konec copu zatočte a zafixujte několika pinetkami

Vrchní část vlasů rozdělte do tří pramenů a ty mezi sebou překládejte. Vždy krajní pramen přeložte přes prostřední a strany postupně střídejte. Navíc ke každému přeloženému prameni z jedné strany přidejte také část volných vlasů.

Podobně postupujte také na druhé straně jen s tím rozdílem, že budete přidávat volné vlasy pouze ke každému druhému přeloženému prameni. Tímto způsobem se vám brzy začne cop stáčet k jedné straně.

Zbytek copu z volných vlasů dopleťte již tak, jak jste zvyklá, volný konec zatočte a drdol upevněte pinetkami.

Jednodušší verze bez copu

Jednodušší variantou tohoto zapleteného drdolu na stranu je i uhlazenější verze. Ta však vyžaduje delší a nesestříhané vlasy, jelikož musí dobře dosáhnout do gumičky, aby vám v účesu dostatečně držely.

Jak tedy u této varianty postupovat? Sčesejte vlasy k jedné straně a pomocí gumičky vytvořte nízko posazený culík na boční straně týlu. Vlasy zatočte a zamotejte kolem gumičky tak, aby se vytvořil pevný drdol, který zajistíte gumičkou. Pro uhlazený vzhled ještě celý účes zafixujte lakem.