Krása a módaVlasy

Vysoký drdol: roztomilý a mladistvý trendy účes i v roce 2024

Vysoký drdol: roztomilý a mladistvý trendy účes i v roce 2024

Vysoký drdol se těšil svému největšímu boomu před několika lety a od té doby byl některými lidmi tak trochu odsunut do stejné kategorie jako culíky. Tedy mezi domácí účesy, které se nehodí do společnosti. Ale to je obrovská chyba! I vysoký drdol totiž může vypadat skutečně krásně a upraveně, nehledě na to, že je to především praktický účes.

Vysoký drdol je stále s námi

Vysoký drdol se v určitých vlnách neustále vrací do módy. Vzpomeňte si na účesy, které se nosily v osmdesátých letech. Kombinace natupírovaného drdolu a výrazné rtěnky však frčela i v nedávné době. V obměnách ji navíc můžete snadno najít i na fotografiích a záběrech ze současných módních přehlídek.

Jak na něj

Pokud máte ráda své vlasy, vykašlete se na nějaké tupírování. To jim nesvědčí, a zejména praktikujete-li jej často. Raději proto zvolte nějakou z široké nabídky vycpávek. Na vysoké drdoly se ideální hodí ty ve tvaru donutu.

Samozřejmě jestliže máte dostatečný objem vlasů, nemusíte k vycpávkám sahat vůbec. Pro vytvoření krásného drdolu to není nutné.

  • Vlasy vyčešte do vysokého culíku
  • Uhlaďte vlasy a zafixujte lakem
  • Na culík navlékněte vycpávku a vlasy přes ni rovnoměrně rozprostřete
  • Zajistěte gumičkou a zbývající vlasy schovejte pomocí pinetek pod drdol

Vlasy v předklonu vyčešte do vysoko posazeného culíku a zajistěte gumičkou. Pokud vám někde trčí nežádoucí vlasy, můžete je zafixovat lakem. Na culík navlékněte vycpávku, přes ni rovnoměrně rozprostřete vlasy a druhou gumičkou, kterou přetáhnete přes donut je zajistěte. Vyčnívající konce obtočte okolo drdolu a zafixujte je na místě několika pinetkami.

Pokud se rozhodnete postupovat bez vycpávky, jednoduše vlasy zatočte a zamotejte okolo gumičky. Poté celý drdol zafixujte několika pinetkami a můžete jej na závěr i zalakovat.