Pleť

Nejlepší makeup pro jarní sezónu 2024

Nejlepší makeup pro jarní sezónu 2024

Stejně jako není čas otálet s osvěžením šatníku pro letošní jarní sezónu, není na co čekat ani v případě dovybavení vaší kosmetické taštičky. Co by vám v ní na jaře 2023 nemělo chybět? Trendy velí, že letos na jaře musíte být vidět. Obličeji má dominovat výrazná rtěnka, zářivé oční stíny a dobře protáhlé linky. Ten, komu experimentování v líčení není cizí, bude letošní jaro jako ve svém živlu! 

Základem zářivého vzhledu je bezchybná a svěží pleť 

Ani sebelepší makeup vám nezajistí zářivý vzhled unavené, nevyživené a nehydratované pleti. Alfou a omegou všeho je totiž bezchybná a pravidelná péče o váš vzhled, která začíná před nanesením jakéhokoliv krytí. Letošní jaro si tedy ještě více dejte záležet na ranních a večerních čistících a odličovacích rituálech.

Do pravidelné péče o pleť můžete zařadit i masáže, které rozproudí lymfu a pleť celkově rozzáří. Chybět by neměla pravidelná péče o oční okolí a prevence vrásek. Vaší pleti také nezapomeňte dát napít, a to jak vnitřně, tak zevně formou hydratačních sér a krémů. Makeup pak už bude hračka. 

S krytím to nepřehánějte, masky totiž nejsou trendy ani letošní jaro 

Co se v trendech nezměnilo a bude v nich přetrvávat i letošní jaro, je lehký a téměř neviditelný makeup. Není potřeba to s krytím přehánět, pokud dodržíte krok číslo jedna. Příliš krycí makeupy totiž dělají pleť starší, než ve skutečnosti je. Co uberete na makupu pak můžete toto jaro přidat na rtech, linkách a očích. Nosit se budou barevné oční stíny, ostré oční linky i zvýrazněné kontury rtů. Od věci pak nebude dozdobit tvář kamínky. 

Letošní jaro se nemusíte bát, že byste to s barvami přehnali 

Na otázku, jak být letošní jaro trendy si položte jinou otázku, a to jaké barvy očních stínů skýtá vaše paletka nebo jakými odstíny rtěnek je vybaven váš arzenál líčidel. S nudnými hnědými, béžovými a pleťovými odstíny toto jaro nepochodíte. Naopak jsou vítané všechny pastelové barvičky a nejen ty. Klidně můžete dát zelenou oranžové, sytě růžové, fialové i všem odstínům třpytek. Tyto oční stíny se na víčka nebojte nanést tak, aby opravdu byly vidět.

Výrazné líčení doplňte drobnými kamínky, které na tvář nalepíte lepidlem na umělé řasy. Jarní odstíny očních stínů podtrhnou grafické oční linky i smyslně zbarvené rty. Jaro 2023 si přitom žádá syté odstíny rtěnky. Zkuste vínový, purpurový, rouge noir a další tyto barvy. Rty pak konturujte tužkou tmavší, než je barva rtěnky. 

Ať už se na jaře 2023 rozhodnete pro kterýkoliv trend, nikdy se nenuťte do něčeho, v čem se necítíte dobře. Vnitřní jistota totiž umí podtrhnout i méně patrné změny, ke kterým se rozhoupete.