Krása a módaVlasy

Domácí zesvětlení vlasů za použití běžných surovin: 3 tipy, které fungují

Domácí zesvětlení vlasů za použití běžných surovin: 3 tipy, které fungují

Jak na domácí zesvětlení vlasů bez použití chemie? Ptáte se, jestli je to vůbec možné? Naše odpověď zní ano. A dokonce vám dáme i trojici tipů, jak na domácí zesvětlení vlasů, které skutečně funguje.

Jak na domácí zesvětlení vlasů?

Líbila by se vám světlejší barva vlasů, ale nechce se vám chodit k odborníkovi? Ne všichni mají v dnešní hektické době čas trávit hodiny v kadeřnickém křesle. Naštěstí existují i metody pro domácí zesvětlení vlasů, které můžete vyzkoušet svépomocí přímo u vás doma:

  • Metoda medu a octu
  • Metoda odvaru z heřmánku
  • Metoda s jedlou sodou

Většinu těchto surovin má doma asi úplně každý – možná vyjma toho heřmánku, který se dá ale pohodlně sehnat v drogerii i lékárně. Nyní si jednotlivé metody pro domácí zesvětlení vlasů trochu blíže popíšeme.

Metoda první: med a citron

Jako první se zmíníme o metodě, která vyžaduje kombinaci dvou úžasných surovin: medu a octu. Nejenže med je skvělý v době nachlazení a ocet zase pro úklid celé domácnosti, ale budou se vám hodit i tehdy, kdy budete řešit domácí zesvětlení vlasů bez zásahu odborníka.

Jak na to? Smíchejte dva díly octa  s jedním dílem medu. Dobře promíchejte, ať se suroviny krásně spojí. Poté naneste směs do vlasů, vmasírujte a nechte působit ideálně. Vmasírujte do celé délky vlasů, dejte si záležet. Vlasy můžete zabalit do folie.

Metoda druhá: odvar z heřmánku

Druhou variantou, jak na domácí zesvětlení vlasů, je vsadit na heřmánek. Dokonalá bylinka, která nám toho může hodně nabídnout, pokud jde o naše zdraví. A využijete ji i na vlasy.

Jak na to? Připravte si odvar z heřmánku, nechte ho vychladnout a pravidelně si s ním splachujte vlasy. Po spláchnutí nechte působit alespoň 20 minut.

Metoda třetí: jedlá soda

Kdo nemá doma po ruce jedlou sodu, ten hodně chybuje. Surovina za pár korun, která v domácnosti nachází nespočet využití. Jestli hledáte, jak na domácí zesvětlení vlasů, jedlá soda se hrdě hlásí jako váš pomocník.

Jak na to? Smíchejte jedlou sodu s vlažnou vodou. Touto směsí si poté vlasy opláchněte po každém mytí. Výsledky se dostaví brzy.