Krása a módaMóda

Barvy, které se k sobě hodí: jak kombinovat oblečení v roce 2024

Barvy, které se k sobě hodí: jak kombinovat oblečení v roce 2024

Kombinovat barvy takovým způsobem, aby působily sladěným dojmem muže být občas docela věda. Samozřejmě. Černou a bílou dokáže sladit každý. Co ale Raková hnědá, zelená nebo oranžová? Co když mate nějaký krásný kousek v barvě, jejíž kombinování bývá oříšek i pro zkušené stylisty.

Vezme si na pomoc barevné spektrum

Barevné spektrum je barevný kruh, který ukazuje, které barvy se k sobě hodí a které naopak ne. Jen je potřeba s ním umět trochu pracovat. Obecně platí, že vhodná kombinace jsou buďto barvy podobné, které leží v barevném spektru vedle sebe, nebo barvy kontrastní, které se nachází na opačných koncích kruhu.

Například žlutá se výborně hodí k fialové, která je k ní kontrastní, zároveň ale neuděláte chybu ani se zelenou nebo oranžovou, jelikož to jsou barvy, které leží v barevném spektru vedle žluté. Naopak oranžovou můžete snadno zkombinovat kromě žluté i s červenou, která je k jí komplementární, ale zároveň se hodí i k barvě modré.

Méně je více

A u kombinování barev to platí bez debaty. Vždy si zvolte jednu základní barvu, na které cely svůj outfit postavíte. Případně si tyto hlavní barvy vyberte dvě. Doplnil je pak můžete černou nebo bílou. Tři nebo maximálně čtyři barvy, přičemž jedna z nich je černá či bílá, by měly co do počtu představovat naprostý strop. Jinak se můžete s elegantním a sladěným vzezřením rozloučit.

Sledujte trendy

Barvy, které se k době hodí, není nutné hledat v barevném spektru, přestože se jedná o velmi užitečnou pomůcku, ale inspiraci můžete hledat i na přehlídkových molech. Každoročně se objevují nové a nové trendy ohledně barev a jejich kombinací, které vychází z prací mnoha proslulých stylistů. Ušetřete si proto práci a následujte jejich příkladu. Například barva letošního roku Viva Magenta vypadá nejlépe s různými odstíny mentolové.