Krása a módaVlasy

Jak na objem vlasů: 5 snadných fíglů, které zvládne úplně každý

Jak na objem vlasů: 5 snadných fíglů, které zvládne úplně každý

Objem dělá dojem – a u vlasů tahle věta platí dvojnásobně. Pokud hřívě chybí na objemu, působí unaveně a zplihle. Přemýšlíte, jak na objem vlasů? Prozradíme vám 5 jednoduchých triků, které zvládne úplně každý. A vážně fungují.

Jak na objem vlasů? Zkuste jeden z těchto fíglů

Patříte k ženám, ke kterým, co do objemu, nebyla matička příroda kdovíjak štědrá? V tom případě určitě chcete vědět, jak na objem vlasů, které zaručeně udělají ten nejlepší dojem. Následující triky můžete vyzkoušet třeba hned teď:

  • Dejte pěšinku na druhou stranu
  • Nebojte se tupírování
  • Foukejte si vlasy v předklonu
  • Používejte vhodnou kosmetiku
  • Vyzkoušejte natáčky

Která z metod bude právě pro vás ta nejlepší? To nelze přesně říci. Můžete klidně vyzkoušet jednu techniku po druhé a přijít na to, která na vaše vlasy platí.

Dejte si pěšinku na druhou stranu

Vlasy si rychle zvyknou, nosíte-li pěšinku stále na jednu stranu. Jděte na to proto fikaně a přesuňte pěšinku na druhou stranu. Do vašich vlasů to vnese kýžený objem.

Nebojte se tupírování

„Tupíruj si, dívko, vlasy, bez ohledu na počasí…,“ zpívá se v jedné známé české písničce. A ano, tupírování je jedna z možností, jak na objem vlasů. I když nemá kdovíjakou pověst, rozhodně dokáže přidat na objemu.

Foukejte si vlasy v předklonu

Vašim vlasům může, co do objemu pomoci, když si je budete fénovat v předklonu. Tato poloha zajistí, že se vlasy samy od sebe nadzvednou od pokožky hlavy a budou působit objemnější.

Používejte vhodnou kosmetiku

V drogerii i běžném supermarketu dnes najdete poměrně široký výběr vlasové kosmetiky. Pokud řešíte, jak na objem vlasů, vsaďte na kosmetiku určenou pro objem vlasů – šampon, maska, kondicionér a podobně.

Vyzkoušejte natáčky

Dříve bylo naprosto běžné, že si ženy natáčely vlasy na natáčky. Dneska už se to tolik nevidí a to je možná škoda. Chcete-li vlasům dodat objem, který jim chybí, natočte si vlasy na natáčky a nechte je natočené ideálně přes noc.