KrásaKrása a móda

Jak si nalíčit oči stíny: na co nezapomenout a jak postupovat

Jak si nalíčit oči stíny: na co nezapomenout a jak postupovat

Líčení očí dokáže s obličejem zázraky, a přestože může působit jako velká věda, opak je pravdou. Stačí si osvojit pár základních dovedností a dokážete si krásně nalíčit oči stíny i poslepu.

Nezapomínejte na bázi pod oční stíny

Někomu oční stíny drží poměrně dobře, jiní mají již po několika minutách všechny barvy takzvaně „slité“. Pro všechny však platí, že je možné výdrž očních stínů prodloužit. Stačí zvolit ty správné produkty. Pokud chcete prodloužit výdrž očních stínů rozhodně nezapomínejte na vhodnou bázi. Oblíbená je Eye Shadow od Dermacolu nebo Magnif´Eyes od značky Rimmel.

Výběr očních stínů

Způsobů, jak si nalíčit oči stíny existuje mnoho a žádný není zcela správný, ale ani špatný. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného. Respektujte zejména tvar a barvu vašich očí i událost, na kterou se chystáte.

Do práce je vhodné volit umírněnější a přirozenější tóny, zatímco na večerní události je dobré „přitlačit“. Proč? Protože jak se říká, tak falešné světlo „žere“ barvy. Ubírá na jejich intenzitě a nenápadný make-up by se stal prakticky neviditelným. Proto pokud vás čeká například ples, nebojte se ani výrazných barev.

Stíny si vyberte kvalitní. Vydrží celé věky, a proto se vyplatí do nějaké té základní paletky trochu zainvestovat. Dobře hodnocené jsou poměrně levné paletky od Revolution, chybu ale neuděláte ani se značkami NYX, Barry M Wildlife nebo TheBalm.

Postup je jednoduchý

Moderní postupy, jak si nalíčit oči stíny, pracují většinou s technikou nanášení stínů štětci. To ale není ten jediný postup. Zejména v začátcích líčení může být používání štětců na oční stíny poměrně složité. Snadno totiž skončíte s víc stíny pod okem než na víčku. Proto pokud si zatím nevěříte, klidně použijte prsty nebo pěnový aplikátor.

Je dobré nakombinovat několik barev. Začněte ve vnitřním koutku světlým stínem. Na den zvolte určitě matnou variantu, zatímco na večer můžete upřednostnit i třpytivou. Poté naneste středně tmavý stín doprostřed víčka a na závěr vykreslete vnější koutek černou nebo jinou tmavou barvou. Dejte si pozor, aby přechody mezi barvami byly hladké.